Haber Android gidiyor, Andromeda geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Android gidiyor, Andromeda geliyor
Google, uzun süredir üzerinde çalıştığı söylenilen Android ve Chrome birleşimi olan, Andromeda'yı her an duyurabilir. Sızıntılar büyük duyuru için önümüzdeki ayı gösteriyor.

Google'ın 4 Ekim'de yapacağı özel etkinliğe çok az kaldı. Hepimiz bu etkinlikte duyurulacak gelişmeleri duymak istiyoruz. Gerçi iki yeni Nexus telefonun duyurusu yapılacağı için, etkinliğin içeriği hakkında az çok fikir sahibiyiz. Yine de büyük sürprizler gelebilir.
Yeni işletim sistemi Andromeda geliyor!
Wall Street Journal gazetesinin bildirdiğine göre Google, 2017 yılında Android işletim sisteminin içine Chrome OS katmayı planlıyor ve 2016 bitmeden ön izleme sürümünü tanıtmaya hazırlanıyor.

Google kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Android, Chrome OS ve Google Play başta olmak üzere Google’da büyük değişikliklerin olacağını söyleyen bir tweet attı. Bu değişikliklerin 4 Ekim’de düzenlenecek etkinlikte duyurulması bekleniyor.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan Andromeda izleri, muhtemelen 4 Ekim'de gerçek bir netlik kazanacak. Test aşamaları sürekli sızan (Nexus 9 üzerindeki testler) işletim sisteminin Android'in yerini alması bekleniyor.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
normal android cihazlara yükleyebiliyorsak sorun yok ama yüklenmiyorsa kötü haber

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Şu Ram'a Bir İyiliği Olsunda Ne Olursa Olsun

emin dayı

emin dayı

Üye
bu yeni işletim sistemin mevcut tellere uyumluysa problem yok ama değilse demek oluyorki bir çok anroid cihaz çöp olabilir gerçi daha erken bakalım neler olacak

Buğra

Buğra

Admin
bu yeni işletim sistemin mevcut tellere uyumluysa problem yok ama değilse demek oluyorki bir çok anroid cihaz çöp olabilir gerçi daha erken bakalım neler olacak
yeni işletim sistemi android 8 olarak gelecek diye bir söylenti var. Yani android 7.0 Nougat son android sürümü diyorlar tabi bunların hepsi sızıntı ve tahminlere dayanıyor resmi bir açıklama bilgi yok :)

0MG90

0MG90

Üye
İnşallah RemixOS gibi bir şey olur. Android tabletler şu an çöp çünkü. Telefondan farkları yok özellik olarak.

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo

MaxipmaN

Üye
note 2'm etkilenirse gözümü kırpmadan ayfon alırım :bottom:

man20

man20

Üye
Ben Android Z'den sonra yeni bir işletim sistemine geçerler diyordum ama tutmadı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01 ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Ben Android Z'den sonra yeni bir işletim sistemine geçerler diyordum ama tutmadı :hmmm
o kadar uzun sürmezdi bence çünkü insanlar bir süre sonra sıkılmaya ve yeni bir şeyler aramaya yeni isimler farklılık vs ister.
Büyük firmaların amiral gemileri de yakında biterse şaşırmayın farklı isim altında devam edebilir maksat farklılık olsun :)

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
0MG90

0MG90

Üye
o kadar uzun sürmezdi bence çünkü insanlar bir süre sonra sıkılmaya ve yeni bir şeyler aramaya yeni isimler farklılık vs ister.
Büyük firmaların amiral gemileri de yakında biterse şaşırmayın farklı isim altında devam edebilir maksat farklılık olsun :)
HTC öyle yapacak mesela. One M serisini bitirdi, Ocean serisiyle devam edecekmiş.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Ne yaparlarsa yapsınlar her yolun bir sonu vardır.
Kompozisyon yazımında nasıl ki "giriş, gelişme ve sonuç" var ise
Telefon sistemi ve modellerinde de "Çocukluk, ergenlik, olgunluk, yaşlılık ve ölüm" dönemleri vardır.
Şirketlerde insanlar gibi körlük ve çöküş döneminden kaçamazlar.

Microsoft boşuna Windows 10 üzerinde çalışmıyor.
Bu çalışma sonucu bitişi de olabilir, her şeyin önüne geçişide olabilir.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Windows stabil dediler dediler w10 gelene kadar android stabil oldu :ehe

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6 ve bozkirdangelen
furyzer0

furyzer0

Üye
Ne yaparlarsa yapsınlar her yolun bir sonu vardır.
Kompozisyon yazımında nasıl ki "giriş, gelişme ve sonuç" var ise
Telefon sistemi ve modellerinde de "Çocukluk, ergenlik, olgunluk, yaşlılık ve ölüm" dönemleri vardır.
Şirketlerde insanlar gibi körlük ve çöküş döneminden kaçamazlar.

Microsoft boşuna Windows 10 üzerinde çalışmıyor.
Bu çalışma sonucu bitişi de olabilir, her şeyin önüne geçişide olabilir.
Şahsen başka bir firma olsa büyük ihtimal zaten masaüstünde böyle ezici üstünlüğü varken yeni bir sisteme geçmeye uğraşmazdı ama sizin dediğiniz gibi her sistemin bir sonu olacak bu yüzden belli aralıklarla değişime girmek zorundasın bu konuda Microsoft'u vizyon sahibi olmasından dolayı takdir ediyorum. Gerek windows 10 ile uğraşması gerek Hololens gibi teknolojide kilometre taşı olabilecek bir cihaz çıkarması ile ne kadar inovatif olduğunu bize gösterdi bence.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
haklısınız ama android devam etseydi de kimse sesini çıkartmazdı bence artık çok fazla android cihaz var ve çıkarabilecekleri sınır donanımları çıkarıyorlar telefonun kullanamayacağı kadar özellik koyuyorlar
belki de andromeda çıkarsa firmalara para ile satmayı düşünüyordur google androidde bedavaya kullandırtıyordu

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Windows stabil dediler dediler w10 gelene kadar android stabil oldu :ehe
Eminim öyledir:)600 tl.lik bir lumia ile 600 tl lik bir android cihazı şöyle 2-3 ay kullan bakalım hangisi pert oluyor:)

furyzer0

furyzer0

Üye
haklısınız ama android devam etseydi de kimse sesini çıkartmazdı bence artık çok fazla android cihaz var ve çıkarabilecekleri sınır donanımları çıkarıyorlar telefonun kullanamayacağı kadar özellik koyuyorlar
belki de andromeda çıkarsa firmalara para ile satmayı düşünüyordur google androidde bedavaya kullandırtıyordu
Neden parayla satsın ki? Oyle yaparsa önüne gelen firma android telefon üretip satmayacak ve şimdiki gibi ezici bir üstünlüğe sahip olamayacaktı. Eğer başta parayla satsaydı android bu kadar popüler olmazdı.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

0MG90

0MG90

Üye
Eminim öyledir:)600 tl.lik bir lumia ile 600 tl lik bir android cihazı şöyle 2-3 ay kullan bakalım hangisi pert oluyor:)
Android One kullanmayan birisi daha geldi
Siz Android'i hala 2.3'deki gibi falan sanın

Kendinizi kısıtlıyorsunuz hala o W10M ile, ileride pişman olacaksınız

• Beğen
Tepkiler: The Shadow, Murat.Demir, H.TOGAN ve 2 diğerleri
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Android One kullanmayan birisi daha geldi
Siz Android'i hala 2.3'deki gibi falan sanın

Kendinizi kısıtlıyorsunuz hala o W10M ile, ileride pişman olacaksınız
Çevremde ki çok insanda android var,en sık yaptıkları işlem ise ram temizleme ve telefona reset atma[emoji1]

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

0MG90

0MG90

Üye
O kısıtlı işletim sistemini kullanacağıma (iOS bile kapalı sistem ama daha çok özelliği var) kasan Android'i kullanırım daha iyi. Tartışmaya girmek istemiyorum artık W10M kullananlarla. Yazık diyorum, o telefonlarla geçirdiğiniz vakte yazık.

Edit: Tapatalk bile yok. mtalk diye uygulamayı kullanıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo

Üst Alt