Fox, Show, Kanal 7, Atv, Tgrt, Tv8, 360 bu kanallar neden çekmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Fox, Show, Kanal 7, Atv, Tgrt, Tv8, 360 bu kanallar neden çekmiyor?
Başlıkta belirttiğim gibi bu kanallar neden hepsi aynı anda gidiyor? Neden sinyal yok deyip bu saydıklarım aynı anda çekmiyor? Kanalların mail adresine mesajlar yolladım hiçbiri de geri dönüş yapmayıp cevap vermediler. Bu kanallar niye bu kadar ilgisiz, sorumsuzlar? Neden insanları mağdur ediyorlar yahu?

• Beğen
Tepkiler: jojo_va ve Baydırman

teknognc

teknognc

Üye
Ben genelde Fox ve Tv8 de bu problemi yaşıyorum

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve Baydırman
gonyalı

gonyalı

Üye
Fox değil
Now

• Beğen
Tepkiler: teknognc

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Farkındayım @gonyalı ama Now ismine alışamadım. Tıpkı paradan 6 sıfır atılıp alışamadığımız yıllar oldu. Benim gibi aynı düşüncede olanlar var.

Yeni LNB aldım, bakalım onda da sorun çıkaracak mı bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, cyborg78, Baydırman ve 1 kişi daha
teknognc

teknognc

Üye
Bence o da olmazsa çanağı büyütmek en iyisi

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
PALA.

PALA.

Üye
Canak ve ucundaki topuzda hafif açı değişince bile sinyal kalitesi düşebilir, kontrol ettiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Bence o da olmazsa çanağı büyütmek en iyisi
Çanak anten 60'lık. Herkeste olan çanak anten zaten.
Canak ve ucundaki topuzda hafif açı değişince bile sinyal kalitesi düşebilir, kontrol ettiniz mi?
LNB üzerinde ölçüsü var. LNB zaten dikine durmuyor, çanak antenin yönüne (güneydoğu) sola biraz yatık (kuzeydoğu), 1.5 cm falan. Ara sıra kalite düşüyor, kanallar takılıp bozuluyor. Kanaldan kanala dolaşınca yapıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Çanak anten 60'lık. Herkeste olan çanak anten zaten.

LNB üzerinde ölçüsü var. LNB zaten dikine durmuyor, çanak antenin yönüne (güneydoğu) sola biraz yatık (kuzeydoğu), 1.5 cm falan. Ara sıra kalite düşüyor, kanallar takılıp bozuluyor. Kanaldan kanala dolaşınca yapıyor.
Besleme arızası olabilir, kondansatörler zamanla bozuluyor, filtreleme düzgün olmazsa, kanal değişikliğinde sinyalin gücü ve frekansı bozulabilir, buna kablo kayip ve parazitleri de ekleyebilirsiniz. Özellikle cihazı komple kapatıp biraz dinlendirip açtığında sorun yokken, bir süre sonra sorun ortaya çıkıyorsa, özellikle de kanal değiştirdiğinde, oluyrsa muhtemelen kondansatör arızasıdır.

Bence önce uydu cihazını götürün sorunsuz bir evdeki TV - çanağa takın, bir süre çalıştırın. Eğer aynı sorun olursa yukarıda anlattığım gibi bir TV elektronikçiye git tamir ettir, çok bir masrafı çıkmaz. Diğer durumda kablo ve canaktan şüpelenin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Cadillac34 ve Baydırman

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Besleme arızası olabilir, kondansatörler zamanla bozuluyor, filtreleme düzgün olmazsa, kanal değişikliğinde sinyalin gücü ve frekansı bozulabilir, buna kablo kayip ve parazitleri de ekleyebilirsiniz. Özellikle cihazı komple kapatıp biraz dinlendirip açtığında sorun yokken, bir süre sonra sorun ortaya çıkıyorsa, özellikle de kanal değiştirdiğinde, oluyrsa muhtemelen kondansatör arızasıdır.

Bence önce uydu cihazını götürün sorunsuz bir evdeki TV - çanağa takın, bir süre çalıştırın. Eğer aynı sorun olursa yukarıda anlattığım gibi bir TV elektronikçiye git tamir ettir, çok bir masrafı çıkmaz. Diğer durumda kablo ve canaktan şüpelenin.
Genelde 2 televizyon açınca yapıyor. Uydu alıcısı zaten televizyoncudan aldığım televizyonun arkasındaki scart soketine takılan avuç içi cihaz. Onda HD kanallar göstermiyor. Anten kablolarından şüpheleniyorum. Yeni kablolar dış yalıtımı ince oluyor ve kabloya parazit yapan etken olabilir mi tıpkı radyo dalgaları gibi falan?

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Genelde 2 televizyon açınca yapıyor. Uydu alıcısı zaten televizyoncudan aldığım televizyonun arkasındaki scart soketine takılan avuç içi cihaz. Onda HD kanallar göstermiyor. Anten kablolarından şüpheleniyorum. Yeni kablolar dış yalıtımı ince oluyor ve kabloya parazit yapan etken olabilir mi tıpkı radyo dalgaları gibi falan?
Disecq arıza

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Disecq arızalanmış olabilir @Admin yanlışlıkşa 3 tane birden gönderdim siler misin

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Üst Alt