Nokia 303 model telefon için yardima ihtiyacım var

Sponsorlu Bağlantılar

houee

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 303 model telefon için yardima ihtiyacım var
Merhaba, yazilim sürümü nokia 30 v14.87 17-10-12 RM-763 (c).
Telefonu askere götürcem ama internet veya hat olarak çalişmiyor. Imesi kopyalanmıs başka cihaza, düşümüş..
Wifiye bağlanıyor ama internet yok diyor. Hadi tamam imei gitmiş hat takınca internet yok fakat wifi şifresini girip baglandi dediği halde tarayaciyi açinca 707 hatasi veriyor kapaniyor tarayici. Büyük ihtimalle güncellenmediği için, sistem güncellemesi filan yap diyorum güncellemiyor. Nokia hesabi oluştur diyor giriyorum filan yine hata veriyor. Birkaç kez reset attim bir şey değişmedi.

luetooth ile dosya atabiliyorum operanin sitesinden mini tarayici indirdim bluetooth ile aktardim ama açilamiyor dedi.

İlk sorum wifi sorununu nasıl çözebilirim?
Tariyici linki atar mısınız?
İkinci sorum elimde eski nokia telefon var onun imesini buna eklesem kullanabilir miyim?
Mesaj birleştirildi:

Güncelleme: Operamini indirdim wifi ile sorunsuz çalişiyor. Nasıl IMEI atabilirm bu telefona?
elimde daha eski özellikle başka nokia telefon var baktim imesi hala aktif gibi geldi eklemem mümkün müdür?

Son düzenleme:

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Telefonu askere götürcem ama internet veya hat olarak çalişmiyor. Imesi kopyalanmıs başka cihaza, düşümüş..
Wifiye bağlanıyor ama internet yok diyor. Hadi tamam imei gitmiş hat takınca internet yok fakat wifi şifresini girip baglandi dediği halde tarayaciyi açinca 707 hatasi veriyor kapaniyor tarayici. Büyük ihtimalle güncellenmediği için, sistem güncellemesi filan yap diyorum güncellemiyor. Nokia hesabi oluştur diyor giriyorum filan yine hata veriyor. Birkaç kez reset attim bir şey değişmedi.

luetooth ile dosya atabiliyorum operanin sitesinden mini tarayici indirdim bluetooth ile aktardim ama açilamiyor dedi.

İkinci sorum elimde eski nokia telefon var onun imesini buna eklesem kullanabilir miyim?
Mesaj birleştirildi:

Güncelleme: Operamini indirdim wifi ile sorunsuz çalişiyor. Nasıl IMEI atabilirm bu telefona?
elimde daha eski özellikle başka nokia telefon var baktim imesi hala aktif gibi geldi eklemem mümkün müdür?
eğer şu çin mali olanlardan ise kodlarla yapılıyordu ama orijinal nokia cihazı ise imkansız
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

eğer şu çin mali olanlardan ise kodlarla yapılıyordu ama orijinal nokia cihazı ise imkansız

z.turk30

z.turk30

Üye
Keşke android olsaydı..

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia imei atılamayan telefonu üretmiştir . Ruslar bulamadıysa bir yolunu yoktur

• Kahkaha
Tepkiler: Dobraokuyucu

houee

Üye
    Konu Sahibi
Mesaj birleştirildi:

Hocam çince bir şeyler yaziyor orjinal mi bilmiyorum wifiye opera miniden giriyor keşke mobil veriden girmenin bir yolu olsa... Birkaç uygulamada SIMLOCK'u unlocked yaptim fakat dahasi olmadi.
5-10 saat uğraştim flash attim yok olmadi. Tuşlamalarda girilen kod ile imei degiştirme şeyi açilmiyor öteki modeller gibi. Kaçak telefon degilmişti imeisini kopyalamıslar.
Keşke android olsaydı..
Android olsaydi çoktan atardim
Nokia imei atılamayan telefonu üretmiştir . Ruslar bulamadıysa bir yolunu yoktur
Hocam rus forumlarina bakmadim fakat birkaç tane büyük yabanci foruma danıştim. Yasal olmadiği için konuyu kapattilar. :D
2010 da açilan kodlara kadar inceledim birkaç imei atma programi var açilmadi bile. Acilsa bile cogu uygulama win10 desteklemiyor.
Boşu boşuna 10 saat ugrasip üstüne içime sinmedi o kadar şey indirdiğim için format atmak durumunda kaldim.
Bence bir yolu vardir ama pes ettim...
Bu arada internette baktim Ayni telefonun IMEI'lisi 450 TL ile 2000 TL arasında geçiyor.
Hadi aldim diyelim imeisi yoksa 2. el oldugu için hakkimi arayamam. Dava açmam gerekiyor bir sürü iş.
Hadi imesi var, internet açilmiyorsa ayni model olsa da olur ya içinde bir karti hasarlidir filan.
Sizce güvenebilir miyim? O cihaz ayarinda başka tavsiyeniz olur mu? Bu telefonu da akademiye birisi götürmüş, kamerasini filan çizdirmiş keşke olsaydi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
gonyalı

gonyalı

Üye
vereyim gardaşıma
nokıa x2-02
200₺

houee

Üye
    Konu Sahibi
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Hocam internete giriyor mu? Hem girse bile 2G yazıyor nokia asha 303 3G.
Qin f22 var ama çok pahali o kadar da vermem 5k-9k arasi...
Alsana Bi N70 kafan rahat dolaş benim gibi (!)
N 7x serisi alınacaksa N78 temiz bulunursa tavsiyemdir N70 kumar hemde büyük. N8x ve N9x serisini bilemem ama.
3G var mış yokmuş takılmayın bende çok takmıştım 1 senedir 1 kere bile kullanmadım şu 3G yi doğru düzgün

• Beğen

houee

Üye
    Konu Sahibi
Alsana Bi N70 kafan rahat dolaş benim gibi (!)
N 7x serisi alınacaksa N78 temiz bulunursa tavsiyemdir N70 kumar hemde büyük. N8x ve N9x serisini bilemem ama.
3G var mış yokmuş takılmayın bende çok takmıştım 1 senedir 1 kere bile kullanmadım şu 3G yi doğru düzgün
O model telefon internete giriyor mu?
Whatsapp filan istemiyorum düz tarayicya google girsin yeterli. Youtube olmasa da olur.
Tarayici + telegram olsa tadından yenmezdi. :D
Yoktur ama telegram acıcak eski telefon. Tarayici bile olsa yeterli. Google girsin, birkaç tane foruma girsin yeterli.
Hiç bulamazsam elimde olan telefonun IMEI'lisini alacağim. Opera mini yeter bana.

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Bilmiyorum ama infinity best ile sanırım IMEI atma oluyordu. Başka bir 303 telefonun rpl yedeğini atarsan olabilir belki dediğim gibi bilmiyorum tahminen söylüyorum

houee

Üye
    Konu Sahibi
Var da tuşlularda yoktur java olanlarda symbianlarda var kutegram
telegram olmasa da olur, internete, google'a girsin yeterli sizce en iyi model nokia 303 asiha mi? (bütçeyi çok arttiramam bu araliktaki muadillerine göre illa nokia olmak zorunda degil. Tek şart tuşlu olacak, kamerayi kendim de söktürebilirim.)
Bilmiyorum ama infinity best ile sanırım IMEI atma oluyordu. Başka bir 303 telefonun rpl yedeğini atarsan olabilir belki dediğim gibi bilmiyorum tahminen söylüyorum
Hocam infinity best ile denedim sadece SIM lock unlocked oldu. IMEI kısmı olmuyor çok ugraştim yabancı forumlardaki tüm konulari neredeyse inceledim. IMEI'si düşenler contact number ariyormustu eksiden. Faturasi olsa, mail filan atip açtirilabilirmişti.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
O model telefon internete giriyor mu?
Whatsapp filan istemiyorum düz tarayicya google girsin yeterli. Youtube olmasa da olur.
Tarayici + telegram olsa tadından yenmezdi. :D
Yoktur ama telegram acıcak eski telefon. Tarayici bile olsa yeterli. Google girsin, birkaç tane foruma girsin yeterli.
Hiç bulamazsam elimde olan telefonun IMEI'lisini alacağim. Opera mini yeter bana.
opera + discord verelim abimize ben bu mesajı bile n70den yazıyorum

houee

Üye
    Konu Sahibi
opera + discord verelim abimize ben bu mesajı bile n70den yazıyorum
Hocam 3g var yazıyor wifi yok diyor. Mobil veriden yazıyorsunuz o halde. Kamerasını sokturursem sorun olur mu? Yani telefon bozulur mu kamerayı nasıl işlevsiz hale getirebilirim.
Buraya girecek kadar calisiyorsa yeter artar bana 1 ay.
Bir an önce karar verip sipariş etmem gerekiyor.
22mb depoloma diyor az değil mi Nokia Asha 303 100mb filandi galiba

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Hocam 3g var yazıyor wifi yok diyor. Mobil veriden yazıyorsunuz o halde. Kamerasını sokturursem sorun olur mu? Yani telefon bozulur mu kamerayı nasıl işlevsiz hale getirebilirim.
Buraya girecek kadar calisiyorsa yeter artar bana 1 ay.
Bir an önce karar verip sipariş etmem gerekiyor.
22mb depoloma diyor az değil mi Nokia Asha 303 100mb filandi galiba
n70 alıncak ise kart ile alınmalı bende 1gb kart var o yüzden rahat geziyorum bu makineye kulaklık kablo gibi araçlar bulmak nerdeyse imkansız bunu göz önünde bulundurarak kartı üstünde olan bir cihaz alınmalı en azından.

x 3 gibi daha geç dönemlerde çıkmış sd kart destekli bir model almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ne kadar sağlam da olsa artık n70 gibi eski telefonların sağı solu belli olmuyor
Mesaj birleştirildi:

ha birde n70 dv-rs mmc denen garip bir kart kullanıyor. Onu yazmayı unutmuşum.
5310a da bakmanızı tavsiye ederim ayrıca

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt