ANNA-BELLE N8-C6-C7... Kurulum Resimli+Yazili Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
arkdaslar konu duzenlendi ve içerik genisletildi. Linkler guncellendi. Iyi forumlar

KRALMESUT

Üye
dediklerinizi harfiyen uyguladım ama her seferinde şu hatayla karşılaştım.

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
options kismindaki kirmizi dosyalari silip ok diyin. Unutmayin. Sorun olursa yazin burdan

KRALMESUT

Üye
herseyi aynen uyguluyoruz ama bende kırmızı dosya gözükmüyor

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
o zaman antivirus programini kapatp phoenix tekrar yukle. Ama bundan önce tlfnu ovi suite modunda bagladigindan emin ol te bilgsayar sag alt kösede acik uygulamalara bak ovi suite programi acik ise cikis yap flash at. Olmuo ise phoenix tekrar yukle ama antiwirus daima devre disi olmali. Flash atarken bile

aphro42

Üye
Hocam teamviewer ile tüm kurulumu yapacak arkadaş var mı?Phoenix 2011 sürüm indirdim Deskey ile ilgili bir hata verdi.Kaldırdım setupu sildim.2012 en son sürüm crackli indirdim fls diye birşey gerektiriyormuş onuda indirdim.İkisinide kurdum yinede açamıyorum phoenixi bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.Bu arada yaptığım işlemlerin hepsinde nokia suite hariç hiç bir program açık değildi.

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
kardesim telefnu bilgsayara nokia suite modunda bagla ama phoenix programini acmadan önce suite prosundan cikis yap. Tam cikis yap. Yani bilgsayarn sag alt kisminda acik uygulamalarin oldugu kisimdan ovi suiti kapat snra phoenix ac ve flash at. Benim verdgm phoenix yeterli.

aphro42

Üye
Hocam yukarıdakı arkadaş gibi bende waiting for usb device kısmında hata alıyorum bende kırmızı dosya çıktı ve sildim.Nokia oviden çıkış yaptım ne yapabilirim.

aphro42

Üye
Hocam sorun çözüldü flashladım tek sorun telefonun dilinin ingilizce olması onu düzeltemedim oda hediyesi olsun telefon gidecek diye çok korktum ama uğraştığıma deymiş yüklediğim cfw çok iyi :ehe

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
gözun aydin

KRALMESUT

Üye
kardes aynı sorunu yasıyoruz sen nasıl atladın o waiting for usb device kısmını bi anlatabilir misin bir de bende kırmızı dosya gözükmüyor sürekli flash hatası veriyoryardımcı olursan sevinirim

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
arkadasm pls disconnect usb diye uyari wericek. Bu durumda tlfnu usb kablosundan cikarmayin ve acma kapama tusuna 8saniye basin 3kere titrer ve flash baslar. Olmaz ise flash baslayana kadar 8saniye basili tutmaya dwm edin. Bazi cfw hazirlayicilari o kirmizi dosyalari zaten koymuyor bu nedenle görunmuodur o yuzdn options kismina grmeye gerek yok

thurq123

Üye
geri sayım başlayınca sigara yakmayı unutmuşum pc ye format telefonada hard attım tekrar denicem :D

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
: )

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
guncelleme yapilmistir. Her turlu yardm icin burdayim arkadaslar

radyoaktif

Üye
Anlatım için teşekkürler zira bi aralar bu flash işinde çok canımı sıkan noktalardan birini en başta belirtmemişsin;

"kopyalama işlemi bitince telefonu usb ile ovi suite modülünü seçerek pc'ye bağlayın.bilgisayarda ovi suite otomatikman açılacaktır onu kayatın ve phoenix prosunu açın." tamam da telefonu kapatıyormuyuz? Kapatmıyomuyuz? Eğer tel'i kapatırsak "Connections" kısmından "USB 1 RM-596" gözükmez ki. Sadece ovi suite modunda pc'ye bağlayın bırakın demmişsin.

Onuda geçtim sonlarda da

"VE PROGRAMLAMA BAŞLIYOR önce yüzde olarak yüklemeye başlıyor eğer hata verirse mesela disconnect usb gibi o durumda usb kablosunu bilgisayardan çıkarın ve telefonun açma tuşuna 8 saniye boyunca basılı tutun. 3 kere titreyince bırakın ve tekrar usb ile pc'ye bağlayın. işleme devam edecektir ve tamamlanınca programing successed diyor yani yükleme tamamlandı diyor ve 25ten geriye doğru saymaya başlıyor." demişsin.

Ee hani yukarıda telefonu sadece ovi suite modunda usb'ye bağlayın demiştin. Bağladıktan sonra kapatın dememişsin. Peki şimdi kapalı olmayan telefona dead flash modunda nasıl flash atıcaz burda bi mantık hatası yokmu? Eğer sende var diyorsan lütfen bu belirttiğim noktayıda anlatımdaki notlarına ekle dostum. Emeğin için teşekkürler.

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
kardesim eger telefonun ölmedi ise, yani sadece guncellemek icin yada downgrade yapmak icin flash atiyosan phoenix telefnu görsun diye telefonun acikken ovi suite modunda bagliyosun. Sonra flash islemi baslamadan usb 1 rm 596 olarak isaretledgn kismi no connection yapip dead flash kutucugunu isaretleyp flash aticksin. Refusbish diyince dogal olarak uyari wercek usb cikarin fln diye. Anlatabildim umarim benim anlatimimda sorun yok kardsm.
Sana 6ay sure wereyim telefonun dead olmadiysa yani calisiosa kapat we o sekilde usb ile bilgsayara tak bakalim kapali kalcak mi? Eger kapali kalirsa etek giyer maxicepte dolasirim :-D

radyoaktif

Üye
kardesim eger telefonun ölmedi ise, yani sadece guncellemek icin yada downgrade yapmak icin flash atiyosan phoenix telefnu görsun diye telefonun acikken ovi suite modunda bagliyosun. Sonra flash islemi baslamadan usb 1 rm 596 olarak isaretledgn kismi no connection yapip dead flash kutucugunu isaretleyp flash aticksin. Refusbish diyince dogal olarak uyari wercek usb cikarin fln diye. Anlatabildim umarim benim anlatimimda sorun yok kardsm.
Sana 6ay sure wereyim telefonun dead olmadiysa yani calisiosa kapat we o sekilde usb ile bilgsayara tak bakalim kapali kalcak mi? Eger kapali kalirsa etek giyer maxicepte dolasirim :-D

Anlatımın güzel yalnız bak hala anlamadın sanırım; evet telefonu güncellemek için flash atıyorum. Sen; "Sonra flash islemi baslamadan usb 1 rm 596 olarak isaretledgn kismi no connection yapip dead flash kutucugunu isaretleyp flash aticksin." diyorsun. Ardından " Refusbish diyince dogal olarak uyari wercek usb cikarin fln diye." tamamda refurbish diyince telefonun power tuşuna basın şeklinde uyarı veriyor ee telefon zaten açık? Benim bildiğim flash sırasında kapalı telefon açılır, açık telefon kapatılmaz :) Yani son işlem olarak "no connection" yapıp telefonu kapatmamız gerekmiyor mu? Ardından da refurbish diyip gelen uyarıya, tel'in power tuşuna basarak karşılık veriyoruz ve flash başlıyor. Yalnış mı?

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
arkadasm senin anlatiminda 2 benim anlatimimda 1 kere ac kapa yapiliyor

FRAPSDH

Üye
REhber için sağolasın arkadaşım aklımda bir soru var. Bende resmi belle yüklü 609 , kurtuluş arkadaşımızın yaptığı 609 finali yükleyeceğim benimde dead yapmama gerek var mı ?

Üst Alt