C6-01 Dead Phone ve Flash resimli anlatım Rm-718 üzerinden anlatılmıştır

Sponsorlu Bağlantılar

anadolumm

Üye
resimlerde anlatılanları tek tek yanlışsız uygulasam bile telefonun açılmama ve hata alma ihtimalim var mı?

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
resimlerde anlatılanları tek tek yanlışsız uygulasam bile telefonun açılmama ve hata alma ihtimalim var mı?
malesef yok ama Olduki yanlış bişe yaptınız telefon açılmadı Konu içinde DEAD USB FLASHİNG anlatımıda var bu yöntemlede telefon açılmama gibi sorunların aşıyoruz.

mbg246

Üye
Arkadaş. Phoneix falan yükledim Product dosyası içinde RM-718 dosyası yok ?? Ne olacak o nasıl geliyor oraya ??

- - - Eklendi - - -

Haa çözdüm olayı ya :D NaviFirmden indirip oraya atacakmışız :D:D

anık

Üye
arkadaşlar bir şey soracam telefonu bilgisayara açık olarakmı yoksa kapalı olarakmı bağlayacağız eğer kapalı olarak bağlayacaksak bilgisayarın telefonu görmesi için 5800daki gibi power tuşunamı basmalıyız (kırmızı tuş)

ThreeDi

ThreeDi

Üye
Hocam çok güzel anlatmışsında Burda normal flashta options'a tıklayıp kırmızı dosyayı silme gibi bişey var onları eklememişsin ben daha önce öyle yapmıştım yanlışım varsa düzelt ama.Ayrıca ben Belle refresh'e atacamda aynı şekilde atıyoruz demi yine ?

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
arkadaşlar bir şey soracam telefonu bilgisayara açık olarakmı yoksa kapalı olarakmı bağlayacağız eğer kapalı olarak bağlayacaksak bilgisayarın telefonu görmesi için 5800daki gibi power tuşunamı basmalıyız (kırmızı tuş)

Normal flash atacaksan açık olarak bağlayıp ilk mesajın ilk bölümünü uygulayacaksın.
Eğer telefonun açılmıyorsa veya "dead flash" atmak istiyorsan ilk mesajın yarısından sonrasında anlatılan yöntemi cihaz kapalıyken uygulayacaksın. Dead phone flash işleminde sana dosyaları atarken "usb kablosunu çıkart, bataryayı çıkart, usb kablosunu tak, bataryayı tak, tamam ı tıkla, telefon açma tuşuna kısa basılı tut" diye uyarı veriyor. Sonrasında yüklemeye devam ediyor ;)

- - - Eklendi - - -

Hocam çok güzel anlatmışsında Burda normal flashta options'a tıklayıp kırmızı dosyayı silme gibi bişey var onları eklememişsin ben daha önce öyle yapmıştım yanlışım varsa düzelt ama.Ayrıca ben Belle refresh'e atacamda aynı şekilde atıyoruz demi yine ?

Önemli bir dosyayı eksik atmamışsan sorun çıkmaz. Onun dışında normal navifirmden ofw de indirsen kırmızı işaretli bölümler oluyor ama bir sorun olmuyor.
Belle refresh olayına birşey diyemiyorum. Şahsen birazcık yükleyenlerin fikrini alıp uyumsuzluk var mı diye bekleme taraftarıyım.

yunuq58

yunuq58

Üye
ben su an naviden annayı ındırdım phoenixsi kurdum ama yapmaktan cekınıyorum daha once telefonu cokerttım teamdan yardımcı olacak olan varmı

Süleyman

Süleyman

Üye
ben su an naviden annayı ındırdım phoenixsi kurdum ama yapmaktan cekınıyorum daha once telefonu cokerttım teamdan yardımcı olacak olan varmı

telefonunda belle yüklü ve anna ya dönmek istiyorsan bu yöntem işe yaramaz. Forumda onun anlatımıda var :oke:

ts2000

ts2000

Üye
çok teşşekkür ederim çok iyi oldu bu sayende sorunsuz flash atmayı öğrendim.
bide merak ettiğim navi de o dosyaları model seçince otomatik işaretleniyor işaretlenmeyenleri biz işaretlesek hepsini ne olur bir eksiği yada fazlası olurmu ?

- - - Eklendi - - -

bide merak ettiğim navi de o dosyaları model seçince otomatik işaretleniyor işaretlenmeyenleri biz işaretlesek hepsini ne olur bir eksiği yada fazlası olurmu ?
yardım edin gücellemeden sona wifide kopma sorunu oldu tekrar flash atcam ona göre ?

ts2000

ts2000

Üye

- - - Eklendi - - -

yardım edin gücellemeden sona wifide kopma sorunu oldu tekrar flash atcam ona göre ?
kimse bilmiyormu cevabı ?

mecay_54

Üye
Allah razı olsun kardeş hayatımda flash diye bişey duymamıştım sayende dediklerini sırayla yaptım hiç sorun vermeden oldu ne kadar teşekkür etsem azdır çok sevaba girdin

- - - Eklendi - - -

kardeş ben nokia c6-01'e belleyi yükledim sayende peki ilk işletim sistemine yani symbian^3'e dönmek için navifirmden hangi versiyonu indirmem gerekiyo?

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Allah razı olsun kardeş hayatımda flash diye bişey duymamıştım sayende dediklerini sırayla yaptım hiç sorun vermeden oldu ne kadar teşekkür etsem azdır çok sevaba girdin

- - - Eklendi - - -

kardeş ben nokia c6-01'e belleyi yükledim sayende peki ilk işletim sistemine yani symbian^3'e dönmek için navifirmden hangi versiyonu indirmem gerekiyo?

Anna ya veya öncesindeki Pr1.2 ye dönmek biraz uğraştırıyor. Forumda konusu var diye hatırlıyorum. Belle S^3 sisteminin en hızlı ve güzel sürümü zaten, neden geri dönmek istiyorsun ki? Bence çok rahat alışır ve kullanırsın. Refresh güncelleştirmesi biraz sıkıntılı olabiliyor sanırım. Hakan_710 arkadaşımız C6-01 için çok güzel orjinale yakın ve gayet hatasız cfw ler yapıyor. http://www.maxicep.com/s-3-cfw-modi...-1511-cfw-guncelleme-19-09-2012-a-661336.html bu konudaki cfw yi dene istersen. Bence kesinlikle memnun kalacaksın :D Orjinalinden çok daha güzel bir cfwdir.

mecay_54

Üye
dead flash'la yapılabiliyomuş diye duydum belle'de sevmediğim bi özellik var web'ten video açınca sayfanın içinde açıyo küçükcük ekrandan izlemek zorunda kalıyorum bi de takılıyodu ama symbian^3 te telefonun video oynatıcısında açıyodu tam ekran ekran açıyodu takılma falan yoktu

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar benim telefon hepten gitti symbian^3'ten vazgeçtim benim telefonu teamviewer'la geri döndürebilecek olan var mı Allah rızası için yardım :( nokia c6-01 telefon

- - - Eklendi - - -

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
Waiting for USB device...
Loading secondary boot code: 15168 bytes
Secondary boot loaded
Loading update server code: 809713 bytes
Update server loaded
Partitioning....
Partitioning complete
Erasing....
Erasing complete
Asic CMT: Start programming 302204 KB...
Asic CMT: Programming data sent: 0%
Asic CMT: Programming data sent: 10%
Asic CMT: Programming data sent: 20%
Asic CMT: Programming data sent: 30%
Asic CMT: Programming data sent: 40%
Asic CMT: Programming data sent: 50%
Asic CMT: Programming data sent: 60%
Asic CMT: Programming data sent: 70%
Asic CMT: Programming data sent: 80%
Asic CMT: Programming data sent: 90%
Asic CMT: Programming data sent: 100%
Programming complete
WARNING: Asic CMT: NAND status reported bad blocks
Asic CMT: programming succeeded
Asic CMT: Verifying communication to device...
Waiting for communication response: 25
Waiting for communication response: 24
Waiting for communication response: 23
Waiting for communication response: 22
Waiting for communication response: 21
Waiting for communication response: 20
Waiting for communication response: 19
Waiting for communication response: 18
Waiting for communication response: 17
Waiting for communication response: 16
Waiting for communication response: 15
Waiting for communication response: 14
Waiting for communication response: 13
Waiting for communication response: 12
Waiting for communication response: 11
Waiting for communication response: 10
Waiting for communication response: 9
Waiting for communication response: 8
Waiting for communication response: 7
Waiting for communication response: 6
Waiting for communication response: 5
Waiting for communication response: 4
Waiting for communication response: 3
Waiting for communication response: 2
Waiting for communication response: 1
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Error 0x8401F121 communicating to phone. Unable to verify comm.
Warning: Unable to communicate to product after flashing
Scanning image files...
ERROR: Unable to detect device 0x8401F145. Check USB connection
ERROR: Product recovery failed
Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Scanning image files...
ERROR: Unable to detect device 0x8401F145. Check USB connection
ERROR: Product recovery failed
Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash. bu hatayı alıyorum

candan_35

Üye
arkadaşlar yardım lütfen nedense flash esnasında usb batarya çıkar tak uyarısı alıyorum hep böğle takılıyor ama çözemedim çıkartıp takıorum ve 4 saniye açma kapama tuşuna bastığım halde olmuyor. yardım lütfen

jr_jamis

Üye
gadaş phonix likini kontrol edermisin links offline (deads) ölüüüü

ordoseclorum

Üye
benim merak ettiğim konu şu flash atmak için indirdiğimız 8 işaretli dosya var diğerlerini işaretleyip indirmiyoruz hani .onları da indirip flash yada dead flash atmanın bir artısi yada eksisi var mi acaba ?

fethiyerkan

Üye
arkadaşlar telefonum titriyor fakat açılmıyor. Burada anlatılanlar gibi yaptım fakat telefonu phonexte göremiyor mu sanırım öyle bişeyler yardımcı olursanız sevinirim

faysal26

Üye
açıklayıcı olmuş işime yaradı teşekkürler konu içimn :)

polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
SAĞOLASIN KARDEŞİM beni hanımla papaz etmekten kurtardın birdaha tövebe flaş atmam

Kayahan14

Kayahan14

Üye
C6–01e fp2 olurmu

Üst Alt