Anket Lumia 1520 mi Lumia 930 mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Lumia 1520 mi Lumia 930 mu?

• Kullanılan toplam oy
    42

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Bu oylama bana da lazımdı, son zamanlarda çok kararsız kalıyordum ikisi arasında, konu için teşekkürler. Ben 930 dan yanayım ele oturması ve çok iri olmaması yüzünden. Android yada wp ye gelince wp den android e 2 3 kez gittim ama en fazla 1 ay dayanabildim zararına da olsa geri döndüm Wp ye. O derece yani

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve BLasTeaR
bbakkus

bbakkus

Üye
Micro SD kart ilavesi +

Bence şunun cevabını bulabilirsen sonuca daha çabuk ulaşırsın, Android'mi WP'mi ?

windowsa karşı ayrı bi hoşlantım var ama androidde bol uygulama var

sahanemir

sahanemir

Üye
Android li telefondan yani note3 den wm geçmek isteyişimin tek sebebi çok kurcalama olmamayışı..androidde ise rom du rot du artık sıkıntı vermeye başlamıştı ..o yüzden tercihim çok kurcalama olmadığından wm oldu ..androidin çok tlflarını kullandım symbian ın da çok kullandım hatta samsung un ilk wm li telefonu olan i900 de çok kullandım ..ama kim ne derse desin androidde olan hız lumia 1520 de yok

ON9

ON9

Üye
Android li telefondan yani note3 den wm geçmek isteyişimin tek sebebi çok kurcalama olmamayışı..androidde ise rom du rot du artık sıkıntı vermeye başlamıştı ..o yüzden tercihim çok kurcalama olmadığından wm oldu ..androidin çok tlflarını kullandım symbian ın da çok kullandım hatta samsung un ilk wm li telefonu olan i900 de çok kullandım ..ama kim ne derse desin androidde olan hız lumia 1520 de yok
Hız konusunda deneyimlerimden yola çıkarsak amiralgemi ler dışında daha iyi olan yok diyebilirim Androidin Wp'ye üstünlüğü konusunda. Ama herkes üst düzey cihaz alacak durumda olmadığından en düşük seviyede kıyaslama yapmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Mesela bir 520 ile işlemci, ram vs. Muadili olan bir android cihazı kıyaslarsak tokatlayacağına eminim. Bence mantıklı olan da birbirlerinden değil kendi sistemindeki üst düzey cihazlar ile aradaki farkın azlığındadır. Misalen; 520 ile 1520 arasındaki farkın Androiddeki örnek iki cihaz arasındaki farktan daha az olması Wp nin sistem yönünden Androidden daha iyi olduğunun göstergesidir benim için.
Ama bu şuanda Androidin daha kullanışlı olduğu gerçeğini de saklayamaz. Yine de kişisel tercihim hep wp'den yana olmuştur. Zaman ne getirir bilemem ama bir aksilik olmazsa Andoid kısa ve orta vadede planlarımda yok.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, BLasTeaR ve Esendağlı
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.
940 xl bekliyorum ama yüksek geleceği için şimdilik bünyeme katamam.
Kararımı verdim, tercihim çok istediğim model olan L1520 yönünde, her yönüyle bana kendini ikna etmeyi başarıyor kerata.:gul:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1520

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.
940 xl bekliyorum ama yüksek geleceği için şimdilik bünyeme katamam.
Kararımı verdim, tercihim çok istediğim model olan L1520 yönünde, her yönüyle bana kendini ikna etmeyi başarıyor.:gul:
Tebrikler,bu arada bir karar daha vermen gerekiyor....hangi renk 1520 alacaksın:)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben ilk beyaz kullandım şimdi ise sarı bence sarı daha güzel duruyor.
Bende siyah var,ama sarı olsun isterdim bende.gerçi 1520 olduktan sonra rengi sadece teferruat oluyor:)

• Beğen
Tepkiler: m542tf ve BLasTeaR
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
930 Windows 10 alıyormu birde 1520 ona göre karar ver her telefon Windows 10 almıyor galiba
Windows Phone 10 tüm cihazlar alacak. Tabi donanım kısıtlaması nedeniyle bazı cihazlar tam özellikleri kullanamayacak.

Konuya dönersem hafıza kartı ve gleance screen desteği olmadığı için 930 elerdim.
1520 bana göre daha al benili duruyor. Tercihim o yönde olurdu

Son düzenleme:
  • Beğen
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler Aybin abi durma göre 1-2 haftaya alacağım inşallah :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Windows Phone 10 tüm cihazlar alacak. Tabi donanım kısıtlaması nedeniyle bazı cihazlar tam özellikleri kullanamayacak.

Konuya dönersem hafıza kartı ve gleance seren desteği olmadığı için 930 elerdim.
1520 bana göre daha al benili duruyor. Tercihim o yönde olurdu
Bu arada glance programı 8.yapıda çalışmıyor maalesef.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu arada glance programı 8.yapıda çalışmıyor maalesef.

Wp10 beta olduğunu ve daha optimize edilmediğini belirtmek isterim.
Boşuna kararlı sürüm gelene kadar şikayetçi olmamak lâzım diye söylemiyoruz.. :)

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Y
Wp10 beta olduğunu ve daha optimize edilmediğini belirtmek isterim.
Boşuna kararlı sürüm gelene kadar şikayetçi olmamak lâzım diye söylemiyoruz.. :)
Bu arada eğer sistemde kurulu ise glance programı wm10 yükledikten sonra sıfırlama yapmayınca çalışıyor.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bütün lumia lar win 10 alacak.
Sadece ilk alacaklar ise son çıkan yeni nesiller olacak.
512 MB likler de alacak, Belki bazı özelliklerden yoksun kalabalir.

technogamer2345

Üye
Nokia Lumia 940 xl diye bir model yok. :)

Firma 950 - 950 XL cikarmaya karar vermis.

Ayrica İphone'Dan bile daha pahali ve daha iyi olacagi soyleniyor. .