Haber Sony Xperia X Compact resmi olarak duyuruldu! 4.6inç 720 ekran, 3GB RAM, 23MP kamera ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Z5c bende de var internette çok kalın gelmişti ama görünce baya beğendim. Z5 serisinin bir dezavantajı kenarlardaki çıkıntı arkada fazlaydı eli acıtıyordu kırılmaz cam alarak sorunu çözdüm. Şimdi kamera da korum altında oldu. X compact pek kalım durmuyor görüntülerde bakalım geldiğinde nasıl bişey olacak. İşlemci ne kadar iyi bilmem de donanımdan kısmaları kötü olmuş. Sanırım en az kısılma z5c'deydi ve öndeki sony yazısı soluk tam sevdiğim gibi telefon çıkarıp tekrar bozmuş sony bana özel gibi oldu:D

zencibitc

zencibitc

Üye
Aynen hocam bu arada telefonun arkasına kırılmaz camı nereden aldınız ?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Gittigidiyordan sipariş verdim ön arka birlikte 24 liraydı. Telefoncular sadece arkayı bu fiyata satmaya çalışıyor. Satıcıyı unuttum bulmaya çalışayım ama kaliteli ürün geldi telefoncudan aldığım çabuk kırılmıştı bu daha dayanıklı

zencibitc

zencibitc

Üye
sağol hocam bende sadece ön tarafa yaptım şuan öyle gidiyor bakalım

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Öne kutudan çıkan jelatini yapıştırdım kırılmaz camı pek sevmediğim için. Çerçeve tarafından darbe alınca cam daha kolay kırılıyor ve temperli cam koruyamıyor o açıdan. Eski bozulan telefonumda test ettim:ehe çok sert darbelerde çizilmeyi önlüyor ama. Metal bıçağın sapıyla baya bi vurmuştum kırarcasına

zencibitc

zencibitc

Üye
ben onu yapıştırmadım yedek duruyor öndeki jelatini sonradan aldım. Telefon zaten kalın ve rengini falan sevdiğim için kılıfta alamıyorum inşallah düşürmeyiz

goldmobile

goldmobile

Üye
ben onu yapıştırmadım yedek duruyor öndeki jelatini sonradan aldım. Telefon zaten kalın ve rengini falan sevdiğim için kılıfta alamıyorum inşallah düşürmeyiz
benım konuyu unutdunuz

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: dragonmhmt
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Karşılaştırmalara bakmıştım uygulama açma hızı olarak z5cden daha hızlı geldş bana. Geekbench skoru da iyi. İşlemci açısından gayet iyi geldi sonuç olarak

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
İlk gördüğüm beyaz renk cihazdı kötüydü baya ama siyah renk baya yakışmış bence.

Z3 Compact cihazımdan gönderildi

zencibitc

zencibitc

Üye
Sony nin yeni arayüzü ile telefonlar çok hızlanmış. donanım olarak z5c yüksek olsada x compact fark atıyor bence. İnşallah yeni arayüz z5 serisinede gelir.

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Sony nin yeni arayüzü ile telefonlar çok hızlanmış. donanım olarak z5c yüksek olsada x compact fark atıyor bence. İnşallah yeni arayüz z5 serisinede gelir.
Zaten görünüm ufak tefek farkla her cihazda aynı. Ama performans farkı oluyor baya bi. Videoda geekbench testi yaptılar bende yapayım dedim tek çekirdek performansı 991 çoklu çekirdek performansı 2645 çıktı Z3 Compact ta. Daha dün yükledim sıfırdan marshmallowu bide sıfır cihaz ama arada fark var baya x compact ile.

zencibitc

zencibitc

Üye
Zaten görünüm ufak tefek farkla her cihazda aynı. Ama performans farkı oluyor baya bi. Videoda geekbench testi yaptılar bende yapayım dedim tek çekirdek performansı 991 çoklu çekirdek performansı 2645 çıktı Z3 Compact ta. Daha dün yükledim sıfırdan marshmallowu bide sıfır cihaz ama arada fark var baya x compact ile.

Hocam sanırım sony yazılım olarak desteği Z3 lere kesti bootloader kilidini kırıp rom atarmısın yoksa stock devam mı?

Sent from my E5803 using Tapatalk

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Hocam sanırım sony yazılım olarak desteği Z3 lere kesti bootloader kilidini kırıp rom atarmısın yoksa stock devam mı?

Sent from my E5803 using Tapatalk
Bootloader açmayı falan bilmiyorum şuan Temmuz başında kıtkat geçmiştim Flash tool ile onu öğrendim biraz araştırma ile. Malum kıtkat lolipop ve marshmallowa göre biraz hantal. Cuma günü Xperia companion ile onarım yaparak son sürüme geçtim bende. Kitkattan sonra baya hızlandı gibi geldi cihaz açık ara farkla sıfırlanmanın etkisiyle.
Şuan stock devam edeceğim rom root işine girmek istemiyorum. Bi bulaşınca haftada bir rom değiştirmeye falan başlıyorum iyi olmuyor. En iyisi stock şuan bana göre. Tek sıkıntı şarj kıtkat ile marshmallow arasında ciddi fark var şarj konusunda [emoji1]
Sony romlarında fazla çeşit yok sanırım. Stock romların bazı hatalarının giderilmiş hali gibi sunuyorlar genelde. Google play hizmetleri şarj içmesi gibi hataları çözdük diyorlar.
Pek bilgim yok ama biraz gezinti sonucu bu fikir oluştu bende [emoji5]

mcnpl4

mcnpl4

Üye
En sade rom neyse onu kullanmaya başlamıştım önceki telefonumda. Cm13 yani yoksa düzen kalmıyor telefonda onu yükle bunu yükle format at uygulama yükle derken

• Beğen
Tepkiler: dragonmhmt
zencibitc

zencibitc

Üye
Bootloader açmayı falan bilmiyorum şuan Temmuz başında kıtkat geçmiştim Flash tool ile onu öğrendim biraz araştırma ile. Malum kıtkat lolipop ve marshmallowa göre biraz hantal. Cuma günü Xperia companion ile onarım yaparak son sürüme geçtim bende. Kitkattan sonra baya hızlandı gibi geldi cihaz açık ara farkla sıfırlanmanın etkisiyle.
Şuan stock devam edeceğim rom root işine girmek istemiyorum. Bi bulaşınca haftada bir rom değiştirmeye falan başlıyorum iyi olmuyor. En iyisi stock şuan bana göre. Tek sıkıntı şarj kıtkat ile marshmallow arasında ciddi fark var şarj konusunda [emoji1]
Sony romlarında fazla çeşit yok sanırım. Stock romların bazı hatalarının giderilmiş hali gibi sunuyorlar genelde. Google play hizmetleri şarj içmesi gibi hataları çözdük diyorlar.
Pek bilgim yok ama biraz gezinti sonucu bu fikir oluştu bende [emoji5]

Bootloader kilidini şuana kadar açmadıysan açma çünkü stock rom da bazı sıkıntılar olabiliyor. Cyanogenmod kullanıcaksan orası ayrı

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Bootloader kilidini şuana kadar açmadıysan açma çünkü stock rom da bazı sıkıntılar olabiliyor. Cyanogenmod kullanıcaksan orası ayrı
Yok cm kullanmam geçersem slim 5.0 çok iyi diyorlar hep ona geçerim. Şuan stock marshmallow kullanmaya devam

• Beğen
Tepkiler: zencibitc
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
x compact kutu açılış videosu

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Japon operatörü NTT DoCoMo Xperia X Compact'ın pembe rengini satmaya başlayacak.

Bu versiyonda (SO-02J) suya karşı dayanıklılık olacak. (Sadece Japonya için)

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Neden bu japon ve çinlilere özel ürün üretiliyor hep?

Z3 Compact cihazımdan gönderildi.

Üst Alt