Ubuntu Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

-aLoNeDarK-

-aLoNeDarK-

Üye
eywwlh ıyı anlatım bende kurmayı düşünüyorum

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
tavsiye ederimbelki ekrankartında sorun olabilir onuda drvernı bulman lazım

ByKatre

ByKatre

Üye
kısmen :) windows programlarını çalıştıran wine diye bi program var kendi uygulama mağazası var
denedim ama wine sıkıntılı ya şu an tamamen geçen var midir acaba ;)libre office de microsoft office den ıyi mi kıyaslanabilir mi ;)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Kullanmayı bilirsen iyi :)

SHS

SHS

Üye
Konu için teşekkürler :)

Eski bir laptopum var, xp yüklü, sadece chrome çalıştırıp nete giriyorum ve yarım saatte kasmaya başlıyor, aklıma linux kurmak geldi. Ubuntu kurmayı düşünüyorum. Bi kaç sorum olcak.

1- Evde netim yok. İnternet kafeden usbye yazdırcam ubuntuyu. Windows un yanına kurcam, hızlanma olur mu bilgisayarımda.

2- Her zaman usb bellek takılı şekilde mi kullanıcam yanına kurduğum için, onun için kullanmadığım bi belleği kullanmayı düşünüyorum.

3- Bilgisayarda internet bağlantısı gerekli mi, başta belirttim yok bende. Mobil netimi veriyorum pcye. Ve anlatımda bişeyler indiriyor gibime geldi.

4- Chromium falan hazır mı geliyor, indirip kuruyoruz mu?

Son düzenleme:
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
1 evet belirgin bir hızlanma olur
2 yanına kurarsan usb ye gerek yok

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
3kurunca nete gerek yok fakat türkce dil paketi ve güncellemeler icin gerekli
4 chromnium yok firefox var

SHS

SHS

Üye
1 evet belirgin bir hızlanma olur
2 yanına kurarsan usb ye gerek yok

C ve D diye ayrı, Dye kurabilirim di mi? D dekiler silincekse C ye atsam içindekileri olır sanırım

Bi de diyelim ubuntu kullanıyorum windowsa dönmek istedim nası dönücem
3kurunca nete gerek yok fakat türkce dil paketi ve güncellemeler icin gerekli
4 chromnium yok firefox var

Dil paketini ve programları kendim bulup indirip kurabilirim değil mi

Son düzenleme:
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Tabi

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Dediğin gibi d ye kur açılışta ekran geliyo ubuntumu windows mu ordan seçicen

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim :)

SHS

SHS

Üye
Kurulum türü sayfasından mı seçicem c yada d yiYoksa gerek yok mu seçmeye direkt kursam olur muBi de wifiden nası bağlancam, ışığı uanmıyor bileinternetten bulup D olayını ayarladım ama kurulum aşamasında hata verdi yükleyici çöktü dedi

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Dosya hatalı olabilir indirirken kesinti olmamalı veya flaşı bicimlendirmemiş veya doğru programla flaşa yazmamış olabilirsin internete bağlı kurmanı tavsiye ederim :)

SHS

SHS

Üye
Dosya hatalı olabilir indirirken kesinti olmamalı veya flaşı bicimlendirmemiş veya doğru programla flaşa yazmamış olabilirsin internete bağlı kurmanı tavsiye ederim :)

Tekrar denedim kuruluyor şuan hata olan yeri geçti donanım yapılandırılıyor yerinde, net yok malesef

ByKatre

ByKatre

Üye
@Metalci Melek Nasıl EFI Kurarız Bunu

enterneoll

enterneoll

Üye
@Metalci Melek seni burada bulmuşken hemen soriyim
elemantry os kullanıyorum netbook'umda yani cd sürücüsü yok ve flash belleği kaybettim ve ubuntu kurmak istiyorum nasıl yaparım yardımcı olursan sevinirim

SHS

SHS

Üye
Kuruldu sonunda ama bilgisayar yanıyor :D

Yarın kullanırım artık

Üst Alt