C7 Hack' RM-675_014.002 yeni yazılım yüklendi..

Sponsorlu Bağlantılar

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
C7 Hack' RM-675_014.002 yeni yazılım yüklendi..
http://www.maxicep.com/uyeler/uye-107659/rust/
rust

adım adım anlatım isteyen arkadaşlar...

işte adımlar

1. phoneix çalıştır.
2. connections yazan yerde usb-rm675 yazdığından emin olun. yazmıyorsa tıklatıp seçin.
3. uygulama penceresinin en altında soldan sağa doğru olmak üzere
ready rm-675/mecut firmware sürümü
gözükecektir.
4. şimdi sırayla ... flashing ... firmware updates ... tıklayın.
5. rm_675_013_000_m008_8GB.fpsx dosyasını indirmemiş olan arkadaşlar veya indirmeye vakti olmayanlar :)
options tıklayın ... rm_675_013_000_m008_8GB.fpsx kırmızı olarak gözükecek ... seçin ve delete tıklayın ... eminmisin diye sorucak evet diyerek cevaplayın...
6. şimdi refurbish e tıklayın ve işlem bitene kadar bekleyin. telefon açılıp pin kodu sorana kadar hiçbir işlem yapmayın.

hala yapamayan varsa valla dicek bişi yok.. :D

kesin çözümdür. 10 adet farklı c7 de denenmiştir. HACK işlemi %100 başarılıdır.

starsley arkadaşa teşekkür..
anlatım için bende teşekkür ederim..

arkadaşalar konuyu tamamem düzenledim indirdiğim son yazılım sürümünü hackledim unsigned uygulamalarda sorunsuzca yükleyebilirsiniz.. fazla uzatmadan flash'a geçelim.

dipnot:
çıkabilecek sorunlar işlem anında yapılan hatalar. Ne bana nede maxicep e ait değildir. lütfen işlemleri yaparken dikkat edin. kablonun sağlam olduğuna işlemlerin düzgün yapıldına pür dikkat. kolay gelsin..
------------------------------------------------------------------
son sürüm kurulum içeriğinde ek yüklemeler de mevcut işiniz dahada rahat olur. yükleme konusunda sıkıntı çekmezsiniz. pc ye kurun ve telfonunuzu tanıtmış olun.

--------------------------------------------------------
kurulum adımlarına geçelim

öncelikle http://www.maxicep.com/modifikasyon...-v1-2-son-guncelleme-09-02-2011-a-458236.htmlburdan navifirm indirip açın ve biraz bekleyin tarama yaptıktan sonra

ekrandan görüldüğü gibi seçimleri işaretleyip

ekranda görüldüğü gibi dosyaları indirin ve verdiğim hacklı dosyayı da aynı dizine atın. euro turkey olmasına dikkat edin.

indirdiğimiz dosyaları C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-675 klasörüne atıyoruz yoksa o klasörü kendimiz oluşturuyoruz.
daha sonra

burdan hack'lı dosyayı indiriyoruz. ve indirdiğimiz uda dosyasını da aynı şekilde C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-675 oluşturduğumuz klasöre atıyoruz.

ve flash a geçelim.
AŞAĞIDAKİ EKRAN GELİYOR File YAZAN BUTONA TIKLIYORUZ
yeni sürümde telefonu direk tanıyor yeni phonexi indirmeniz daha rahatlık sağlar

SONRA Scan Product'a TIKLIYORUZ

TELEFON BİLGİLERİNİZ AŞAĞIDAKİ KIRMIZI ALANDAKİ GİBİ GELİYOR

Flashing'e TIKLIYORUZ SONRA Firmware Update'e TIKLIYORUZ

ŞİMDİ Product Code yazan yerde TEL BİLGİLERİNİZ GÖRÜNÜYOR
AŞAĞIDA Refurbish BUTONUNA TIKLADIĞIMIZDA YAZILIM TELEFONA YÜKLENMEYE BAŞLAYACAK
ŞARJINIZ YETERLİ OLSUN.

İŞLEM TAMAMLANDIĞINDA BAŞARILI OLDUĞUNU GÖSTEREN AŞAĞIDAKİ PENCERE AÇILACAKTIR TAMAM DİYİN VE PROĞRAMI KAPATABİLİRSİNİZ ARTIK GÜLE GÜLE KULLANIN..

phoenix resimli anlatımı yapan PHOENIX v2010.08.004.41526FULL PROĞRAM VE KULLANIMI(RESİMLİ ANLATIM) üyemize teşekkürler kendi konusundan resimleri alıntı yaptım..

sömürücülük yapacak olan varsa başka sitede rica ediyorum yapmasın..

hayırlı olsun.

bir Teşekkürü çok görmeyin.

• Beğen
Tepkiler: yunusmax, loscanarios, yavuz246 ve 18 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
resimler bozulmuş onları düzeltirsen sevinirim..

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 627977
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
abi resim eklememiştim ama bitane ekledim şimdi

• Beğen
güvenlik1960

güvenlik1960

Üye
arkadaşlar listeden RM-675 kodu mevcut degil lütfen yardım

--------------- Ekleme ---------------

stersley arkadaşım yazdığım mesajla ilgilenirmisin

• Beğen
güvenlik1960

güvenlik1960

Üye
nadir kardeim senden bir yardım bekliyorum c7 ye hard format attım sonrasında ovi magaza silinmiş fakat geri yüklemek istiyorum . yükler gibi yapıyor en sonunda yüklenemiyor diye uyari veriyor

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ovi mağazasından son sürümünü telefonuna uygun olanı indir derim. bende geçenlerde msn son sürümünü kurdum sonra kaldırdım. sonra tekrar başka versiyon yüklemek istedim olmadı aynı hatayı aldım. tek çara üst v yeni versiyonunu kurmak olur heralde. onuda pc suite aracı ile kablo bağlı iken yükleme yapmayı dene olur belki.

• Beğen
güvenlik1960

güvenlik1960

Üye
mustafa kardeşim sagol ililendiğin için fakat her yolu denedim nafile nokia yı aradım onlarda çözemediler.

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
şimdi sen ozaman şöyle dene ayarlara girip soft format attam geri dönüş yap. çözüm olabilir. geri yüklenmez ama yükleme imkanı verebilir belki.

• Beğen
güvenlik1960

güvenlik1960

Üye
mustafa onu da denedim hemde kaç kere nafile

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
son olarak yapman gereken çare normal olarak orjinal firmware yüklersen ancak düzelir.ayrıca senin hack olmadı galiba demi bunun için birşey yapamadığım dan hala üzgünüm..

• Beğen
güvenlik1960

güvenlik1960

Üye
mustafa kardeş normal yazılımını ovi den yeniden yükle ile yaptım yine olmadı. Hack işi zaten olmadı

Mehmetdalgic

Üye
Konu dışında olacak ama, C7'yi Nemesis'e nasıl gösterebilirim? Kabloyu tak çıkar falan hiç olmadı :S

webgezgin

Üye
arkadaşlar bi yardım edebilirmisiniz ben c7 ye hard format attım hay atmaz olaydım neyse navifirm den c7 flash dosyalarını indirdim dosyaları gerektiği yere kopyaladım phoenix ten scan product dediğimde şöyle (Cannot load, the product "RM-675" is not recognised.) bir hatayla karşılaşıyorum bilen varsa lütfen yardım etsin ben daha evvel phoenix ile n86,5800,n79,x6 vs.... baya telefon flashladım ama bu c7 beni baya sıktı yardım edin lütfen

birde bu tellerin kilit kodu nedir 1234 , 12345, 0000,00000 hep denedim olmadı

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
c:\program files\nokia\phoenix\product\RM-XXX indirdiğin dosyaları bu yola attın mı yada bu yolun olup olmadığınıbi kontrol et

webgezgin

Üye
c:\program files\nokia\phoenix\product\RM-XXX indirdiğin dosyaları bu yola attın mı yada bu yolun olup olmadığınıbi kontrol et

evet attım herşey normal daha evvel başka cıhazlarla çok yamtım bu işi ama bu olmuyo üstelik iki pc de denedim

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
c7 ile ilgili bir problem var ama elimde cihaz olmadığı için bende birşey yapamıyorum. umarım kısa zamanda bir çözüm yolu bulunur..

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Teşekkürler kardeş bilgi için saol. Konu içeriğine ekleyeyim verdiğin Son sürümü

deniz-17

deniz-17

Üye
albayım resimlerinizi düzeltiniz

zebani69

zebani69

Üye
Merhaba arkadaşlar,
ben bu konularda oldukça yeniyim :)
Bu hack işini tam anlıyamadım. Aslında hacklenmiş telefon ne gibi yararları & zararları var bunları açıklayan bir konu açsanız çok güzel olur.
Yani şimdi bendeki c7' yi Phenix' le hacklersem nokia tarafından garanti bozulurmu?
hackledikten sonra ne gibi yararları olucak bi açıklarmısınız :bilmm

--------------- Ekleme ---------------

Merhaba arkadaşlar,
ben bu konularda oldukça yeniyim :)
Bu hack işini tam anlıyamadım. Aslında hacklenmiş telefon ne gibi yararları & zararları var bunları açıklayan bir konu açsanız çok güzel olur.
Yani şimdi bendeki c7' yiPhenix' le hacklersem nokia tarafından garanti bozulurmu?
hackledikten sonra ne gibi yararları olucak bi açıklarmısınız :bilmm

Kendi soruma cevap atıyım :d:
Öğrendim bu işi :oke:

Symbian S60, S80 ve S90 uygulamalarında mandatory code signing yani zorunlu kod imzalama yöntemi kullanılır, bir nevi her önüne gelenin uygulama yazıp yayınlamasını önlemek amaçlı. Symbian için uygulama yazan kayıtlı geliştiricilerin tümü sertifikalandırma lisansına sahiptirler ve uygulamalarını sertifikalı olarak piyasaya sürerler ancak Tivoization'a kayıtlı olmayan diğer geliştiriciler veya kayıtlı geliştiricilerin ücretli uygulamaları üzerinde oynayıp ücretsiz olarak kullanmamızı sağlayan üçüncü şahıslar bu sertifikalandırma lisansına sahip olmadıkları için yayınladıkları uygulamalar sertifikasız yani imzasız olurlar. Bir uygulamayı telefonunuza yükleyebilmeniz için uygulamaların sertifikalı olması gerekir. Sertifikasız uygulamaları kurmanıza zaten telefon izin vermez.
Hack diye tabir ettiğimiz olayda ise yaptığımız şudur: telefonun, yüklenen uygulamaların sertifikası olup olmadığını, süresinin geçip geçmediğini sorgulamadan uygulamayı yüklemesini sağlamak.

Alıntıdır.

Üst Alt