C7 Hack' RM-675_014.002 yeni yazılım yüklendi..

Sponsorlu Bağlantılar

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Yurtdışından aldığım telefonumu güncellemek için Turkcell tabanlı Türkçe firmware'i navifirm ile indirdim zaten, verdiğim hack'li dosyayı onun RM-675 dosyasına kopyalasam işlem olabilir mi ? Yoksa illaki euro firmware'i indirmem gerekiyor mu tekrardan ?

Birde bu 8GB ismindeki yaklaşık 1.7 GB yer kaplayan dosyayı indirmesek de oluyor mu ? Tümünü seç diyerek dosyaları ekledim, sonra 8GB ve daha sonra hack olmuş hali ile değiştireceğim dosyalar hariç kalan hepsini indirdim..Daha önce indirdiğim Turkcell firmware'in 8GB dosyası ile hacked olmuş dosyayı kombine etsem olur mu ? Yoksa illaki euro firmware mi inecek ? Zaten server yavaş indiriyor..Tekrar tekrar 2GB dosya indirmek istemiyorum
arkadaşım 1 gblik dosya telefonun 8gblik hafıza kartına Ovimaps dünya haritalarını yüklüyor ben yükledim öyle oldu yüklemek istemezsen konu başlığında arkadaş yazmış nasıl olacağını

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Arkadaşlar acil yardım edin, yönergeleri takip ettim herşeyi ayarladım, flash işlemine başladım, ancak %40'da hata aldım ve program kapandı :vur ..Şimdi telefonu açmaya çalışınca sadece titreme geliyor ve açılmıyor..Dead Phone Flash yapmak istiyorum ama o seçenek kapalı,pasif..Phoneix 2011.14

Telefon bağlantısı sadece USB-1 olarak gözüküyor, Scan Product bir işe yaramıyor..Open Product seçeneğinden RM-675'i seçiyorum..Firmware Flash seçeneğine girince Update Software - Refurbish - SW Reset var..Ancak bunlarda işe yaramadı..Program telefonun hazır flash'ını görmediği için güncelleyemiyor diyor..Bana Kabloyu Çıkar,Bataryayı Çıkar,Bataryayı Tak,Telefonu Aç gibi sıralı komut veriyor !

Telefonu servise de veremem, zira UK için üretim ve Türkiye'de garantisi geçmiyor dedi bana Nokia Care !

saltiks

saltiks

Üye
aynı problem bende var. noconnection seçeneğiyle dead phone seçeneğini tıklamak aktıif oluyor ama kaçıncı denemem telefon da düzelme olmadı ... bunun bir alternatif yöntemi yokmu. benim cihaz anna idi ve gps bağlantısı kurmadığından değiştirmek istedim. şimdi hepten sustu... aklı başında işi bilen biri yardım ederse sevinirim.

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Kardeş ben o uyarıyı alınca hacksiz temiz firmware kurmayı denedim, bu seferde 25'ten geriye saydığı uyarıyı aldım..Tekrar denedim bu sefer de Flashing finalization failed. Do you like to retry the finalizing? HRESULT 0x84210029 (-2078212055) uyarısı aldım..En sonunda oldu, sonra bi deneme daha yapıp tekrar hackli olan firmware'i yükledim..Bu sefer oldu..Korkacak bişey yok, telefon çöktükçe Dead Flash tekniği ile diriltmeyi dene..Birde başka bilgisayarda dene !

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Bu arada telefonun açılış ekranı çok kötü, bunu orjinaline döndüremez miyiz ? Eğer sistem dosyalarına ulaşarak yapacaksak bu da ayrı bir dert, zira telefon sertifikasız uygulama yüklüyor, ayrıca bir çok seçenek de eklenmiş telefon ayarlarına ancak sistem dosyalarının (sys, private) erişim mümkün değil..Bunu nasıl halledeceğiz ?

kafter

kafter

Üye
eline emeğine sağlık arkadaşım sorunsuz bir şekilde yaptım.

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Bu arada telefonun açılış ekranı çok kötü, bunu orjinaline döndüremez miyiz ? Eğer sistem dosyalarına ulaşarak yapacaksak bu da ayrı bir dert, zira telefon sertifikasız uygulama yüklüyor, ayrıca bir çok seçenek de eklenmiş telefon ayarlarına ancak sistem dosyalarının (sys, private) erişim mümkün değil..Bunu nasıl halledeceğiz ?

Yaa arkadaşlar bu soruna cevap verecek birisi yokmu ?
Konuyu açan arkadaşım bari bu dosyaların kaynağını felan söyle de, onlarla iletişime geçeyim, bi kaç yabancı forumda görmüştüm ama adreslerini bilmiyorum şuan

boyabatlı

boyabatlı

Üye
arkadaşım ne anlatmaya çalışıyorsun anlamadım sen bu yazılımı yükledin ama sys ve private ye ulaşamıyorum mu diyorsun o zaman rompach uygulaması yükle RomPatcherPlus_3.1

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Rompatch olayını hallettim..Benim sorunum telefonun açılıl ekranı ile ilgili..Saçma bir resim ile açılıyor..Orjinaline döndürmeyi soruyorum

ciwan__47

ciwan__47

Üye
Phoneix'i bilgisayara kurmaya çalışırken bu hatayı aldım.
Install a nokia dongle and try to start application again.
Neden Kaynaklanmış olabilir acaba? Bir bilgisi olan?

Üst Alt