Lumia 920 ile Uzun Yol Deneyimi~

Sponsorlu Bağlantılar

My-sQLL

My-sQLL

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 ile Uzun Yol Deneyimi~
Merhaba arkadaşlar.

ortalama 7-8 aydır Lumia 920 sahibiyim ve acayip memnunum. Bu yaz 3 haftalık köy tatilimde performans ve bir kaç özellik olarak telefonu anlatacağım. Bu sayede alacak arkadaşlara, merak edenlere ufak bi yardımım dokunur diye düşünüyorum :). Direk konuya geçelim.

Tartışılmaz Fotoğraf Kalitesi

Hepimizin bildiği üzere ve çeşitli örneklerle kalitenin nasıl olduğunu biliyoruz :D. Bunu pekiştirmek için bir kaç beğendiğim fotoğrafı da ben koymak istiyorum.

Bu fotoğraf gerçekten karanlık ortamdı. Duvardaki lambalar kendini zor aydınlatır halde sokak karanlık gözüküyordu. Lumianın eşsiz kalitesi ve :)

İnternet Paylaşımı Özelliği / Telefonu modem yapmak

Yeni akıllı telefonlarda olan internet paylaşımı özelliğini köyde bulunan 5 laptop üzerinden deneme yaptım. İnternete bağlanmadan sadece multiplayer oyun için modem olarak kullandık. Hiç bir donma olmadan çalıştı. Bu özelliği de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz:)

Bluetooth

Başka birisinin Galaxy s3 telefonuna tek seferde 50 resimi ortalama 4-5 dakika içinde attı. Diğer telefonlarda nasıl olduğunu bilmiyorum ama bence gayet iyi bir hızı var.

TeamViewer

Teamviewer uygulamasını mağazadan indirmiştim bi işe lazım olur diye. Köyden bağlanmam gerekti. Köydeki şebeke hızı Edge olduğu için baya yavaş olur diye düşünmüştüm. Ama bağlanınca çok iyi çalıştığını farkettim. ortalama 4 dakika bağlı kaldım bu da 8 MB gibi bir kota tutmuştu. Gayet hızlıydı :)

Fizy

Fizy uygulamasından da çok hızlı müzik dinleyebiliyordum. Edge bağlantısı ile. 7 ya da 8 şarkı toplam 20 mb bir tutar tuttu diye hatırlıyorum.

Günlük Kullanım - Şarj Süresi

Sabah 9 da çıkarıp çoğunlukla kullandığım telefonu sahurda yani 3 te rahatlıkla şarja takabiliyodum.

şarjım olduğu bir gün dışarıda arkadaşlarla ortalama 4 saat boyunca şarkı dinledik telefondan. Ses seviyesi 25-30 arası değişiyor tabi. 4 saat sonunda telefonun şarjı yarıya inmişti. Bunu kulaklıkla düşünürsek eğer TAHMİNEN 8-10 saat kulaklıkla müzik dinleyebiliriz ve + şarjımız kalır.

Günlük kullanıma gelirsek /İstisna günler haricinde/ genellikle yaptığım işler; aralıklarla internete giriyorum yani gün içinde toplam 2-3 saat internette geçiyor, 15-20 şarkı dinliyorumdur, akşamları 8 den sonra karanlık olduğu için çoğunlukla Flashlite programı ile Flashı fener olarak kullanıyorum ve günde birsürü fotoğraf çekip çekip siliyorum. Hiç bir sorun yaşatmadı donma ve hata bakımından.

Merak ettiğiniz başka sorular olursa seve seve cevaplayabilirim , yardımcı olabildiysek ne mutlu :).

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, umitarig, ÖEY ve 5 diğerleri

MaxipmaN

Üye
en güzel model bu bence 925 ve 1020 pek hoşuma gitmedi

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Bak su Lan üzerinden bağlanma olayını iyi çözmüşsün bende yaparım artık :D

Bu arada görüntüler super

hllsvrn

hllsvrn

Üye
Fotoğraflar gerçekten harika..

ArMaGeDdOn_87

Üye
Dostum ben bu akşam alcam cihazı,ama aklımda bu ısınma sorunuyla ilgili soru işaretleri vardı fakat biraz araştırdıktan sonra bu ısınmanın her markanın telefonlarında olduğunu öğrendim,ama şimdi yinede bi sormak istedim senin bu ısınma sorunuyla ilgili sıkıntın var mı ? yada başka herhangi bi problem ?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Elinize sağlık, inceleme ve bilgiler için teşekkürler.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Güzel fotoğraflar

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
My-sQLL

My-sQLL

Üye
    Konu Sahibi
O da artık nazarlık olsun :D ama modem muhabbeti pek inandırıcı gelmedi net paketin ne?

Bak su Lan üzerinden bağlanma olayını iyi çözmüşsün bende yaparım artık :D

Bu arada görüntüler super

İnternete girmedik sadece lan olarak kullandık yani world of warcraft oyununu ya da counter strike oyununu landan oynadık. internet paketi olan bi abi vardı türkcellin 4gblik paketini almış samsung note2 vardı. laptopundan telefona bağlanıp facebookuna falan giriyodu. yavaş ama işini görüyodu.

iki bilgisayar arası hız mükemmeldi.

- - - Eklendi - - -

Isınma olayı var evet oyun oynarken özellikle ısınıyo telefonun arka kısmı ama hiçbir zararı yok ısındı diye donma problemi yok sadece ısınıyo onun dışında mükemmel. ısınmayı kafana takma zamanla elin alışır :)

ArMaGeDdOn_87

Üye
İnternete girmedik sadece lan olarak kullandık yani world of warcraft oyununu ya da counter strike oyununu landan oynadık. internet paketi olan bi abi vardı türkcellin 4gblik paketini almış samsung note2 vardı. laptopundan telefona bağlanıp facebookuna falan giriyodu. yavaş ama işini görüyodu.

donma ve kasmanın da olmadığını diğer arkadaşlarda söylemişti,anladığım kadarıyla ısınma olayı ciddi derecede değil herhalde ? yani rahatsızlık vermiyo ? eğer normal şekilde oluyosa sorun yoktur demektir
- - - Eklendi - - -

Isınma olayı var evet oyun oynarken özellikle ısınıyo telefonun arka kısmı ama hiçbir zararı yok ısındı diye donma problemi yok sadece ısınıyo onun dışında mükemmel. ısınmayı kafana takma zamanla elin alışır :)

donma ve kasmanın da olmadığını diğer arkadaşlarda söylemişti,anladığım kadarıyla ısınma olayı ciddi derecede değil herhalde ? yani rahatsızlık vermiyo ? eğer normal şekilde oluyosa sorun yoktur demektir

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye

Allah allah çok ilginç ya gerçekten şaşırdım.Normalde şöyle düşündüğüm 4gb lık internet paketi sınırlıysa eğer oyun oynaması sıkıntı yani hız konusunuda geçtim.Ama sınırsız ise işte orada beyin duruyor.Yani şimdi 4gblık internet paketide olsa telefonda bile pcdeki kadar hızlı olmuyor.O halde 2 pc nin wow oynamasını nasıl sağlıyor?Denemek lazım bi ara bende deneyeyim madem :D

My-sQLL

My-sQLL

Üye
    Konu Sahibi
Allah allah çok ilginç ya gerçekten şaşırdım.Normalde şöyle düşündüğüm 4gb lık internet paketi sınırlıysa eğer oyun oynaması sıkıntı yani hız konusunuda geçtim.Ama sınırsız ise işte orada beyin duruyor.Yani şimdi 4gblık internet paketide olsa telefonda bile pcdeki kadar hızlı olmuyor.O halde 2 pc nin wow oynamasını nasıl sağlıyor?Denemek lazım bi ara bende deneyeyim madem :D

anlatamıyorum :D hani internet kafeye gidersin arkadaşınla "kantır kapışçan" :D bölümü kurarsın şifre mifre yazarsın kimse girmesin kafeden başka diye sonra onun girmesini beklersin girersin kapışırsın ? wow'da da aynı dostum orda localden oynayabiliyorsun :|

PureFood

PureFood

Üye
İnceleme için teşekkürler, fotoğraflar müthiş.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
teşekkürler

ÖEY

ÖEY

Üye
Güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık:oke: Eklediğin fotolara hayran kaldım gerçekten. Bizim cihaz bu kadar iyi çekiyor mu yahu:hmmm Gökçen'in ve senin çektiğin fotoğrafları gördükten sonra bu fotoğraf çekme işinden zerre kadar anlamadığımı anladım :kop:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
My-sQLL

My-sQLL

Üye
    Konu Sahibi
Güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık:oke: Eklediğin fotolara hayran kaldım gerçekten. Bizim cihaz bu kadar iyi çekiyor mu yahu:hmmm Gökçen'in ve senin çektiğin fotoğrafları gördükten sonra bu fotoğraf çekme işinden zerre kadar anlamadığımı anladım :kop:
Beğendiğine sevindim, Biraz hayal gücü biraz lumia :ehe

COJR3

COJR3

Üye
Elinize sağlık. Bu telefonu almaya heves eden ben ve diğer arkadaşlar için 'gaza getirici' bir paylaşım olmuş.. :) 925'de göz kırpıyor bana ama 920'de pek bi güzel.

Dediğiniz modem ve lan olayını bende nokiaC7'mde yapıyorum. Jouki spot diye bir program aracılığı ile tamamen hub'a veya modeme dönüşüyor. Lumia'nın performansı çok daha iyidir tabi

merlin19

merlin19

Üye

ben istanbuldan ankaraya otobüste giderken otobüsün neti kesildi istanbul dışına çıkınca laptopu açtım Lumia 920 ile internetimi paylaştım aldım abi 3g ye tam 45 dakka Need For Speed World Oynadım ( Online Oyundur kendileri ) ne kopma ne donma nede lag olmadı telefonda ısınma olayı her markada ciddi olarak görünüyor ama hatırlatalım htc , iphone , samsung son sistem telefonları Patlama haberleri sıkca geldi duymuşsunuzdur ben daha hiçbir nokia telefonun bataryasının yada telefonunun patladığını ne gördüm nede duydum. arkadaş az bile anlatmış oyunlarda hafif ısınma oluyor zaten ben pek oyun oynamıyorum video ve fotoğraf çekimine gelince nikon d serisi 1500 ve 2500 tl lik kameralara taş çıkartıyor onuda herkez biliyor video çekimi netlemesi muhteşem gece fotoğraf çekmek dert değil hatta lumia reklamı vardı araba geçsinde gece ışıktan yararlanıp resim çekelim gibisinden dalga geçiyordu samsung ve iptone ile :) benden tavsiye şarj bitmeden takmayın iyi performans için ve tasarruf modunu açın kullanmıyorsanız konumlama xbox bağlantısı gibi şeyleri kapatın bazı ince ayarları var interneti 2g yani edg ile kulanın dip not : 3g de aşırı ısınma olur fazla kullanımda bilenler bilir. ve şarjı 3g emiyor ben tavsiye etmem ben özel bir kaç ayar yaptım

Telefon edg ile nete 7x24 saat bağlı hiç internetten çıkmam evde otomatik wifiye dışarı çıktığımda edg ye iş yerinde wifiye ve 7x24 diyorum bakın hep nette onlineyim bolca foto çekerim ( skydiriveyede yüklüyor açık ) harita ve mapı çok kullanırım oyun pek sevmem maillerim vardır şu anda açık toplam 16 adet mail rss wigetlerim var haber sitelerinden 30 dakkada bir falan haber çeker okurum sonra video falan sık kullanırım ve buna rağmen şarjım 2 gün gidiyor ayrıca benden size tazsiye interneti wifi ile kullanın bağzı ince ayarları var yapın inanmayan denesin 4 gün rahat şarjı gidiyor ben müzikte bolca dinlerim evimde kablosuz müzik sistemime bağlı çift katmanlı 2 adet 5+1 sistem bunlara bağlı 6 adet 1000 wat hop yine ona bağlı 6 adet 500 wat hop toplamda 8 tane falanda 100 wat falan küçük hop var onunla müzik dinlerim genelde yinede rahat çok kullandığım zamanlarda 2 gün gidiyor kısa öz ben 1 yılı geçti memnunmuyum? evet 1650 tl helalı hoş olsun ne kasılma ne donma ne resetleme hiç bi derdi yok 200 den fazla düşürdüm 15 20 metreden demir merdivenlerden çarpa çarpa dahi düştü koruma falanda yok telefonda daha Çiziğin Ç si yok valla benimki böyle biladerimde 820 aldı oda çok memnun.. şahsen sony xperi p kullanan ve s3 kullanan biriydim onlar beni hayal kırıklığına uğrattı bende lm 920 aldım taş gibi sıkıntı yok :)

Üst Alt