Haber Android gidiyor, Andromeda geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
EN azından kasmıyor ve virüs derdimizde yok ;)

• Beğen
Tepkiler: franco27

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
kasan virüslü sizin her hareketinizi izleyen bir sistemden ne hayır gelmesini bekleyebilirsinki

• Beğen
Tepkiler: forever_zest
furyzer0

furyzer0

Üye
O kısıtlı işletim sistemini kullanacağıma (iOS bile kapalı sistem ama daha çok özelliği var) kasan Android'i kullanırım daha iyi. Tartışmaya girmek istemiyorum artık W10M kullananlarla. Yazık diyorum, o telefonlarla geçirdiğiniz vakte yazık.

Edit: Tapatalk bile yok. mtalk diye uygulamayı kullanıyorlar.
İos hariç her sistemde bir miktar tecrübem var ve kendi açımdan oyunlar dışında bir eksiklik hissetmiyorum. Zaten oyun oynasam telefondan oynamam. Söylemiştim ama yine söylüyorum Android diye özgürlükçü edebiyatı yapanlar masaüstünde "kısıtlı" windowsu kullanmaya neden devam ediyorlar acaba? Cevap çok basit: Çünkü çevredeki herkes onu kullandığı için. 3. Parti uygulamada ben bir sakınca görmüyorum siz video izlerken spyware olan resmi Youtube uygulamasını, indirirken başka uygulama kullanırken biz tek uygulama kullanıyoruz.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper, franco27 ve Esendağlı
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Symbian da düşük donanımla güzel çalışıyor niye böyle kıyaslamalara girelim ki. Eskide kaldı bu olay hatta. Telefon var telefon var htc chacha almıştım 2012'de hala güzel çalışıyor eski sürüme rağmen. W7 ile ben de özenmiştim beklentim vardı da kaç yıl geçti. Windows farkı kapatsa da stabilite kozu kalmadı artık savunanların. Artık tek beklenti diğer işletim sistemlerine eşdeğer halde piyasaya sürülmesi gerisi tercih meselesi. Ben üst donanım bir cihaz alacaksam neden windows düşük donanımda da stabil diye tercih yapayım bana ne sunuyor ona bakarım

franco27

franco27

Üye
cok erken daha google bir kac cihaz uzerinde dener ama henuz yayinlanmaz cunku su anki yazilim icin daha stablite kazanamdi google once kerneli gelistirmesi gerekiyor android linux cekirdegi ni gelistirmedigi surece 10 gb ram de olsa zaman zaman takilir kasilir en onemli unsur kernel dir androidde google yazilim gelistiricileri andromeda icin calisma ve gelistirme asamasinda insallah guzel bisey olur ama daha cok erken en az 2 senesi var..... bu yazilimin ve destekleyecegi cihazlar nexus 5x nexus 6p nexus pixel nexus pixle xl nexus 9 nexus pixcel c nexus projet bunlar andromeda ile calisacaklar yazilimi bir bukalemun gibi dusunun donanima kendi ayak uyduracak google bu isi basarirsa tamam

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koradam

Üye
EN azından kasmıyor ve virüs derdimizde yok ;)
5 Yıldan uzun süredir Android kullanıcısıyım ne kasma ne virüs sorunu gözlemledim ;) Girdiğin sitelere falan dikkat et ^^

Symbian'ı nedense hiç bir cihazda sorunsuz çalıştığını görmedim. Sürekli hantal çalışan bi OS

franco27

franco27

Üye
symbian da iyi da ya valla yazilim sertifika alma faln hey gidi gunler hey

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı
franco27

franco27

Üye
bir kernel gelistiricisi olarak ben diyorumki kernel kernek kernel......hersey onda biter kardeşim cihazin ozelliklerini kullanmak gerekir yoksa gidipde sadece goruntu veya baska seyler icin bir dunya para vermemek gerekiyor...yanlis anlamayin cihaziniz kasilsada yavaslasada bunu o sekilde anlamak mumkun degil bir takim yazilimlar ve programlar kullnmak gerekir ornek 10 tane uygulamayi arka arkaya ac bakalim son olarakta brovser kullan sonucu yaz buraya olmazmi iste ben bu konuda ios tek gecerim

furyzer0

furyzer0

Üye
cok erken daha google bir kac cihaz uzerinde dener ama henuz yayinlanmaz cunku su anki yazilim icin daha stablite kazanamdi google once kerneli gelistirmesi gerekiyor android linux cekirdegi ni gelistirmedigi surece 10 gb ram de olsa zaman zaman takilir kasilir en onemli unsur kernel dir androidde google yazilim gelistiricileri andromeda icin calisma ve gelistirme asamasinda insallah guzel bisey olur ama daha cok erken en az 2 senesi var..... bu yazilimin ve destekleyecegi cihazlar nexus 5x nexus 6p nexus pixel nexus pixle xl nexus 9 nexus pixcel c nexus projet bunlar andromeda ile calisacaklar yazilimi bir bukalemun gibi dusunun donanima kendi ayak uyduracak google bu isi basarirsa tamam

Hocam işletim sistemleri hakkında be kadar bilginiz var bilmiyorum ama performans sorunlarının linux çekirdeği ile uzaktan yakından bir alakası yok. Androidin performans sorununa asıl sebep olan şey sanal makine ve java kullanmasıdır. Herkes javanın ne kadar berbat olduğunu bilir en basitinden pc de minecraft en dandik pcde 60fps çalışırken en iyi pc de saçma sapan takılmalara neden olabiliyor. Sanal makine de işlemci programı işlemeden once bir kere o kodları anlayacağı şekle çevirmesini gerektirdiği için ekstra bir performans kaybı yaşatıyor.

0MG90

0MG90

Üye
Allah aşkına W10M kullananlar Android konularına gelmesin ya

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
sana bir şey diyen oldumuda üzerine alınıyon fanboy
o da sana birşey demedi sadece dediğini onayladı adam :D

android stabil bir sistem onların dediği stabilite sorunları 4.2 de çok çok azaldı 5.0 a gelene kadar stabilite sorunu diye birşey kalmadı şu anda uygulama çalıştırmada nerdeyse ios ile arasında hiçbir fark yok ve istersen 10 uygulama + browser kullanırsın
dandik telefon alıp androide laf atmayın ya da android almadan
mesela ben windowsa laf atmıyorum çünkü kullanmadım ama kullananlar şikayetçi uygulama olmamasından dolayı onun dışında windows da güzel sistem

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Allah aşkına W10M kullananlar Android konularına gelmesin ya
sen git kendi egonu tatmin et sende büyük bir ego sorunu var herşeyi ben bilirim havalarındasın sen sadece

0MG90

0MG90

Üye
sen git kendi egonu tatmin et sende büyük bir ego sorunu var herşeyi ben bilirim havalarındasın sen sadece
İnsan gibi konuşan yok şu forumda. İlla bi laf sokma olacak, kişiliğe laf atılacak.
Hayırdır, beni gerçek hayatta tanıyor musun da bu kadar emin konuşuyorsun? Ayrıca nerde ben emin emin konuşmuşum link at. Havada kalmasın dediklerin.

byAndroid

byAndroid

Üye
Android bitmez ben soyleyim. Andromeda da tutmaz kısa zamanda. Neler sunacağına bağlı. Valla bende 7 ay öncesinde şuan sıfırı 550 liraya bulunan gm 4g kullandım. Kasma falan yaşamadım. Ram %70 bile geçmiyordu. Xiaomi cim de kasmiyor. İPhone klonu gibi bişey zaten :D çevremde daha 1-2 cihaz gördüm Windows :D
Windows tan bi yol olmaz ben diyim. Kaç yıldır uygulama bekleyen kişiler biliyorum forumda. Yada neymiş Windows Phone a istediğin Android apk yüklenecekmis. Var mı böyle bişey yukleyebiliyonuz mu?

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6 ve franco27
franco27

franco27

Üye
Hocam işletim sistemleri hakkında be kadar bilginiz var bilmiyorum ama performans sorunlarının linux çekirdeği ile uzaktan yakından bir alakası yok. Androidin performans sorununa asıl sebep olan şey sanal makine ve java kullanmasıdır. Herkes javanın ne kadar berbat olduğunu bilir en basitinden pc de minecraft en dandik pcde 60fps çalışırken en iyi pc de saçma sapan takılmalara neden olabiliyor. Sanal makine de işlemci programı işlemeden once bir kere o kodları anlayacağı şekle çevirmesini gerektirdiği için ekstra bir performans kaybı yaşatıyor.

Tamam javada diyelim cihazim 1.8 ghz calisirken aldigim performans farkli ama kerneli degistirip 2.3 cikardigim zaman aldigim performans farkli daha akici daha hizli sebebi javami simdi

franco27

franco27

Üye

Biz sanal bellek olarak ART Kullaniyoruz diye biliyorum

Son düzenleme:
franco27

franco27

Üye
Hayirlisi

andromeda by dgrszz

The Pancar

The Pancar

Üye
Java kodunu çalıştırmak için art kullanır