Haber Android gidiyor, Andromeda geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

ddnet

Üye
Wp 10- İos-Android kullanan biri olarak;cihazların yazılımının artık hemen hemen küreselleştiğini söyleyebilirim rahatlıkla
Hepsinde neredeyse:bangin:aynı arayüz var ve programlarda hemen hemen birbirinin aynısı
Bu yüzden eğer cihaz alıcaksak donanım olarak biraz paraya kıyıp orta üst segment cihaz almalıyız
ve cihazımızı etkin bir şekilde nasıl kullanabiliriz onu öğrenmeliyiz bence:bangin:
Ya da elimizdeki cihazı en optimum performansta nasıl kullanabiliriz bunu araştırmalıyız (custom rom-kernel vb.-jailbreak-jaılbreak wp vb .):bigstar:

+1 katılıyorum.. Benim tercihim bu yüzden wp oldu..

Ha 2000tl olsaydı alırdım bir şekilde asus zenfone 3 serisinden bişey :)

mTalk'tan gönderildi

byAndroid

byAndroid

Üye
Android kafasıyla wp bir tutmayın.. Bu telefondaki işlemci androidin snapdragon 600 serisine 1 gb ram ise androidin 2 gb ramine bedel.. Ben şahsen gta 5 oynuyorum bununla yahu :) piksel olayıda yok.. Büyük ekran misgibi telefon.. Kutu değil ayrıca metro arayuzu :) Donuk ve hareketsiz değildir metro arayuzu.. Android'deki gibi wiget koyarken "acaba şarjdan yer mi yaaa" düşünmüyoruz Allaha şukur :)

Elinize bile alıp incelemediğiniz telefonlar hakkında yorum yapmayalım bence.. Zira yazılımlar Wp gıre optimize edildiği için daha düşük donanımla daha yüksek verim alınabiliyor wp telefonlarda.. Bi wp 10 illaki 4 çekirdekli işlemciye ihtiyaç duyduğu için farklı.. Ben şahsen 2.ci el aldım zırtpırt telefonda değiştirmem.. Sıkıntı yok alanıda 2.ci elde alıyor ayrıca :) 520 ve 1320 3,5 yıllık telefonlar artık oda ayrı bir konu.. Hadi bana 3,5 yıl dayanan 500 tlilik (520 öyleydi) android bul :) (şimdi bile bulamazsın..)

Ben aynı verimi alıyorum sizde aynı verimi alıyorsunuz.. Niye daha fazlasını vereyim ki ??? :) mtalk'ın adı tapatalk değil diye ağlamam ben şahsen :) Nede olsa Wp'ye özel olup androidde olmayan programlarda var ;) (tabi tam terside geçerli..)

Sonuçta her sistemin bi eksisi var.. Ben bunu tercih etmişim sen onu.. Wp'yi kotulesen ne kotulemesen ne :D Sadece ben senden daha az parayla senin bana göre pahalı telefonundan alabildiğin verimi alıyorum.. Olay budur :)

mTalk'tan gönderildi

Dün gördüm demedim 5 yıl içinde dedim. 1320 yi 2 yıl önce 520 yi geçen yıl gördüm. Dediklerini biliyorum zaten. Wp nin tek + yani belkide düşük donanımla çok iştir. Konunun başından beri ne diyorum. Ben fazla para vermem telefona. Kullandığın telefonla benim kullandığım telefonun arasında 100 lira fark var. Sen şimdi o telefondan benim kullandığım telefon kadar verim mi alacaksın? Alabiliyorsan al valla

• Beğen
Tepkiler: lazye ve bmw_m6

ddnet

Üye
Dün gördüm demedim 5 yıl içinde dedim. 1320 yi 2 yıl önce 520 yi geçen yıl gördüm. Dediklerini biliyorum zaten. Wp nin tek + yani belkide düşük donanımla çok iştir. Konunun başından beri ne diyorum. Ben fazla para vermem telefona. Kullandığın telefonla benim kullandığım telefonun arasında 100 lira fark var. Sen şimdi o telefondan benim kullandığım telefon kadar verim mi alacaksın? Alabiliyorsan al valla

Valla alıyorum zaten :)

Senin görüşün sana benim görüşüm bana :)

mTalk'tan gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Herkese uyan bir işletim sistemi olamaz kim ne arıyorsa neye ihtiyacı varsa onu alır. Benim wp yi tercih etmem herkese wp tavsiye edeceğim anlamına da gelmez. Ben herkesin tercihine saygı duyuyorum herkes de benimkine duyuyordur umarım. Ha şu da bir gerçek ki bir urunun çok satması iyi olduğu anlamına gelmez. Bu iyi pazarlama yapıldığı ve hem de topluluk tarafından genel olarak kabul gördüğü anlamına gelir sadece. Hangisi daha iyidir diye tartışmak yerine hangisinin avantajları nedir diye tartışmak daha doğru.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen, byAndroid, ddnet ve 1 kişi daha
zencibitc

zencibitc

Üye
Bence de WM ve Android tartışılcak sistemler değiller. Konuyu biraz okudum birisi demiş telefonda özgür yazılımı seçen Bilgisayarında neden windows kullanıyor diye . Pc deki ve telefondaki Windows sistemi bambaşka ve nereden biliyorsun W10 kullandığını ? Şahsen bende 2 işletim sistemi yüklü. Windows10M in kaderi uygulama geliştiricilerine bağlıydı ve kimse doğru düzgün birşey yapmadı.Gm lerde de kasma olduğnu ne gördüm ne duydum. Ace 2 Xperia SP Xperia Z2 XperiaZ5Compact kullandım. Ne virüsle karşılaştım nede bi benzeri ile karşılaştım. Kullandığım cihazlar Segment ve Fiyat bakımından bam başka kategorideler hiç birisindede keşke ios alsam keşke windows alsam demedim. Sonuç olarak kullanım amacına göre tartışılacak bir konu değil. Ama sundukları özellikler bakımından kim daha gelişmiş kim daha alta kalmış bu çok açık belli.

• Beğen
Tepkiler: dragonmhmt ve forever_zest
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bence de WM ve Android tartışılcak sistemler değiller. Konuyu biraz okudum birisi demiş telefonda özgür yazılımı seçen Bilgisayarında neden windows kullanıyor diye . Pc deki ve telefondaki Windows sistemi bambaşka ve nereden biliyorsun W10 kullandığını ? Şahsen bende 2 işletim sistemi yüklü. Windows10M in kaderi uygulama geliştiricilerine bağlıydı ve kimse doğru düzgün birşey yapmadı.Gm lerde de kasma olduğnu ne gördüm ne duydum. Ace 2 Xperia SP Xperia Z2 XperiaZ5Compact kullandım. Ne virüsle karşılaştım nede bi benzeri ile karşılaştım. Kullandığım cihazlar Segment ve Fiyat bakımından bam başka kategorideler hiç birisindede keşke ios alsam keşke windows alsam demedim. Sonuç olarak kullanım amacına göre tartışılacak bir konu değil. Ama sundukları özellikler bakımından kim daha gelişmiş kim daha alta kalmış bu çok açık belli.

Tercihlerde kişilere göre o kadar çok şey etkili oluyor ki...
Hiç bir yönlendirme, hiç bir manupulasyondan etkilenmeden akıllı telefon almak için pazara çıktığımda..
her markaya baktım, kontrol ettim, sonra bir baktım ki Windows Phone'lerden birini elime almışım ve inceliyorum. Üstelik o incelediğim 8.0 işletim sistemi olandı.

Bilinçli ve telefonla ilgili orta seviyede okur-yazar bilgilerine sahip olmadıktan sonra özgür yazılımı seçsen ne fark eder, seçmesen ne fark eder.

Beni etkileyen fiziki olarak sahip olduğum telefonlar, işletim sistemleri değil, başkalarının kullandığı telefonlarda değil.
Benim ülkem üretiyor ve o teknolojiyi heyecanla bekliyor, heyecanla savunuyorsam işte beni etkileyen budur..

furyzer0

furyzer0

Üye
Evet wm nin kaderi geliştiricilere bağlıydı çünkü her işletim sisteminin geleceği geliştiricilere bağlı zaten. Androidin uzun zaman boyunca tek artısı uygulama zenginliği oldu. Hem yavaş hem de hızlıca şişen kalitesiz bir sistemdi. Artık böyle değil. 700 tl civarında günlük kullanımda sıkıntı çıkarmayacak android telefonlar var.
Bir işletim sisteminin iyi ve ya kötü olması göreceli bir şeydir. Bana gore android daha iyi olsa enayi miyim de windows phone alıyorum. Almayıp kaçırdığım çok şey mi var? Bazı kişiler wp kullananların sanki mağara adamı gibi her şeyden mahrum kaldıklarını falan düşünüyorlar. Ben sadece wp kullanmadım android sailfish os symbian ios hepsini bir şekilde deneyimleme şansı buldum. Ki androidi zaten düzenli olarak kullanıyorum ama telefonumda bir eksiklik hissetmiyorum.
Benim demek istediğim yanlış anlaşılıyor ben telefonda android kullanan neden bilgisayarda windows kullanıyor demiyorum androidin özgürlük yanını savunanlar neden bilgisayar Linux, bsd ve ya türevlerini kullanmıyorlar diyorum. Yani sen o kadar özgürlük düşkünü olduğun için android kullanıyorsun ama masaüstüne gelince özgürlük hislerin birden yok oluyor herhalde. Basitçe bilgisayarda windows işimi görüyor telefonda android demek çok mu zor acaba?

Son düzenleme:
zencibitc

zencibitc

Üye
Masaüstü kullanınca özgürlük hislerim hala var. yukarıda dediğim gibi windowsun telefondaki ve bilgisayardaki kısıtlamaları bambaşka. Androidin özgürlüğünden faydalandığım kadarını Windows 10 dada faydalanıyorum. Arayüz değişimi İkon değişimi Kısayolların ayarlanmasını sınırsız bir şekilde ayarlıyorum. Windows10 da arayüzde değişiklik için cihazın hacklenmesi gerek diye biliyorum. Şu konuları saptırmayı vazgeçin. Android-Andromena konusunu android Windows konusuna çeviriyosunuz, cevap veriyoruz bilgisayara sıçrıyor konu. Sırada ne var hocam ?

furyzer0

furyzer0

Üye
Andromeda windows 10 gibi tüm platformları birbirine bağlayan bir sistem bu yüzden karşıtlaştırıyorum.

0MG90

0MG90

Üye
Andromeda daha yok bile. Özellikleri bile belli değilken karşılaştırmak saçma şu an.

zencibitc

zencibitc

Üye
Andromeda windows 10 gibi tüm platformları birbirine bağlayan bir sistem bu yüzden karşıtlaştırıyorum.

Android ve ChromeOS birlşimi söylentisi var Windows ne alaka ?

furyzer0

furyzer0

Üye
Android ve ChromeOS birlşimi söylentisi var Windows ne alaka ?
Alakası şu şu an telefon-tablet-pc gibi tum ekosistemleri bağlayabilen bir tek Apple ile Microsoft var. Cannonical ubuntu ile samsung da bu işi tizen ile yapmaya çalışıyor. Andromeda diye bir şey olursa yapmak istediği şey de tum ekosistemleri birleştirmek olacak. Şu an bunu yapan windows 10 var sadece.

Üst Alt