C7 Hack' RM-675_014.002 yeni yazılım yüklendi..

Sponsorlu Bağlantılar

yunusemre1

yunusemre1

Üye
senın verdıgın navifirm dosyasındakı 7 dosyayı ındırdım ama sadece yukarda belırttıgım hatayı alıyorum bende dıyorumkı benım versıyonum 14 ben bu dosyayı ındırınce tl zararı olurmu cunku hata 13 versıyonla ılgılı oldugu ıcın

kaptanedi

kaptanedi

Üye
slm arkadaşlar ben c7 ye 5800 dan gecis yaptım bu c7 nin kulakliga verdigi sesi duyunca keske gecmeseydim dedim :) 5800 ses kodeklerini buna entegre etsek degisirmi acaba?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
O biraz zor olur, ama c7 ile gelen kulaklık'ta pek iyi sayılmaz, kulaklığı değişirsen daha iyi bir ses kalitesi olur.

alp047

alp047

Üye
kardeş Allah razı olsun senin vesilenle cihazımı hackledim uygulamaları çatır çatır yüklüyorum çok teşekkür ederim

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Paşam rica ederim yalnız dostum ilk defa güzel birşey duydum çünkü hep hata alıyorlar eğer açıklaman olursa sevinirim.

ANIL2

Üye
Arkadaslar bendede c7 var delı ettı benı telefon coktu hıc acılmıyor acma tusuna basınca ıngılzce ıle telefon baslangıc yukleme hatası satıcınıza basvurun uyarısı cıkıyor buradakı yazılanları aynen yaptım phonex programı yukledı ama yıne telefon acılmadı yanlısı nerede yaptım anlamadm acaba telefon rengınden dolayımı yanlısmı yukluyorm dıye 2 renk var zaten ıkısınde yukledım ıkısınıde denedım olmadı burada sıyah telefonu olan hangı programı yukledı yazabılırmı

biougur

Üye
sayın hocam
vermiş oldugunuz link olan RM-675_014.002_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx dosyasını indirmede sorun yaşıyorum.

%99,86 da takılıp kalıyor ve kapanıyor.sizin tarafınızdan uygun bir şekilde almam mümkünmü dür?
şimdiden teşekkür ediyorum.slm'lar.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arkadaslar bendede c7 var delı ettı benı telefon coktu hıc acılmıyor acma tusuna basınca ıngılzce ıle telefon baslangıc yukleme hatası satıcınıza basvurun uyarısı cıkıyor buradakı yazılanları aynen yaptım phonex programı yukledı ama yıne telefon acılmadı yanlısı nerede yaptım anlamadm acaba telefon rengınden dolayımı yanlısmı yukluyorm dıye 2 renk var zaten ıkısınde yukledım ıkısınıde denedım olmadı burada sıyah telefonu olan hangı programı yukledı yazabılırmı

sayın hocam
vermiş oldugunuz link olan RM-675_014.002_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx dosyasını indirmede sorun yaşıyorum.

%99,86 da takılıp kalıyor ve kapanıyor.sizin tarafınızdan uygun bir şekilde almam mümkünmü dür?
şimdiden teşekkür ediyorum.slm'lar.

linki kontrol edeyim bi bakınca söylerim. arkadaşlar birde başlığı düzeltecem sanırım sorun nerden olduğunu anladım gibi. eğer doğru ise naviden gördüğünüz bütün dosyaları çekin. sadece 7 tane işaretli olan demiştim ya onların hepsini indirin. ve bebim indirdiğimi de içine atıp değiştirin.

orhunorkut

Üye
RM675_010_000_M008_8GB.fpsx not found hatası vermesinin sebebi oluşturduğunuz klasörün içinde bu dosyanın olmaması. phoenix nedendir bilinmez bu dosyayı istiyor. ancak indirdiğiniz 6 dosya ve klasöre eklediğiniz 7. dosya c7 için yeterli. ben phoenixin ayarlarından girip listeden bu dosyayı çıkardım ve flash işlemini başarıyla gerçekleştirdim. nasıl çıkardın diye soracak olursanız orasını hatırlamıyorum birazcık kurcalamanız gerek.

yunusemre1

yunusemre1

Üye
RM675_010_000_M008_8GB.fpsx not found hatası vermesinin sebebi oluşturduğunuz klasörün içinde bu dosyanın olmaması. phoenix nedendir bilinmez bu dosyayı istiyor. ancak indirdiğiniz 6 dosya ve klasöre eklediğiniz 7. dosya c7 için yeterli. ben phoenixin ayarlarından girip listeden bu dosyayı çıkardım ve flash işlemini başarıyla gerçekleştirdim. nasıl çıkardın diye soracak olursanız orasını hatırlamıyorum birazcık kurcalamanız gerek.

c7 icin yeterlı ama tl yuklemeye kalkınca bu hatayı verıyor yukleme ıslemınden cıkıyor yuklese bır turlu olmuyor

----------Eklendi @ 01:16:57 ---------- Yazıldı @ 01:13:58 ----------

bırde bu yuklemeyı yapınca yaklasık 2 gb ta yakın dosyalar tlde hafızadan dusuyor mu bukadar mesela 8 gb benım tl 6 gb oluyormu

----------Eklendi @ 03:03:40 ---------- Yazıldı @ 01:16:57 ----------

benım telefon cöktü gecmis olsun

----------Eklendi @ 04:27:39 ---------- Yazıldı @ 03:03:40 ----------

kurtardık be tl valla calıstı cokmustu sımdı acıldı artık

orhunorkut

Üye
c7 icin yeterlı ama tl yuklemeye kalkınca bu hatayı verıyor yukleme ıslemınden cıkıyor yuklese bır turlu olmuyor

dostum zaten yükle dediğinde vermesi lazım hatayı. ayarı değiştirdiğinde sorunsuz kurulumu yapıyor.

----------Eklendi @ 01:16:57 ---------- Yazıldı @ 01:13:58 ----------

bırde bu yuklemeyı yapınca yaklasık 2 gb ta yakın dosyalar tlde hafızadan dusuyor mu bukadar mesela 8 gb benım tl 6 gb oluyormu

c'den düşer. e 7,5 civarında görünür. 8 olarak zaten hiçbi diski göremezsin.

----------Eklendi @ 03:03:40 ---------- Yazıldı @ 01:16:57 ----------

benım telefon cöktü gecmis olsun

----------Eklendi @ 04:27:39 ---------- Yazıldı @ 03:03:40 ----------

kurtardık be tl valla calıstı cokmustu sımdı acıldı artık

geçmiş olsun :)

taha95

Üye
benim telefonda türkçe yüklü değil mısırdan gelme telefon.updatenin başlamamasıyla bunun bi alakası varmıdır?

By_Auafina

By_Auafina

Üye
phoenixde Cannot load, the product "RM-675" is not recognised. bu hatayı alan arkadaşlar reisi-eagles sitesinde 2011 sürümünü paylaşmış ordan indirin ve rm675_013_000_m008_8gb.fpsx bu hataı alanlar navifirmden 1,7 GB boyutundaki eksik dosyayı indirip telefonu hackleyebilirler.
Denenmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bir takım hataların sebeplerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim. bende buna dayanarak konu başlığındaki anlatımları düzenledim. umarım sorunsuz kurulur bundan sonra.

biougur

Üye
selamlar.
hocam rica etsem hack'li dosyayı garanti indirebilecek bir link versen ... teşekkür ediyorum.

burdan hack'lı dosyayı indiriyoruz.bu linkteki dosya %99.86 da kalıyor.

sayokantürk

sayokantürk

Üye
arkadaşlar bu hack İşlemini yaparken Phoneix proğramı ile değilde Jaff ile yapmak gerekir ben kullandığım N97 telefonu defalarca jaff ile hack yaptım Phoneix ile Navifirm ile indirdiğiniz orjinal dosyaları yükleyebilirsiniz Ama Hack olayı orjinal dosyanın modifiye yapılmış şeklidir bu nedenle phoneix ile bu modifiye dosyayı yüklerseniz hata alırsınız telefon açılmaz Mustafa kardeş bunu biraz araştırırsa bir eksikliğin olduuğunu farkeder :hmmm

herdagli

Üye
Merhaba.
İlk sayfadaki yönergeyeyi takip ettim.(Ufak farklılıklar yaşadım.)
Şu an telefonum türkçe açıldı.
Teşekkürler

herdagli

Üye
Merhaba.
Dün akşam C7 00 telefonumu buradaki yönergeye uygun flasladım. Artık C7 Almanca değil.
Şimdi yaptıklarımı detaylandırmaya çalışacağım.
Umarım faydalı olur.:allalla:
Bu arada C7'yi nasıl Türkçeleştireceğimizi öğreten Mustafa arkadaşımıza bir kez daha teşekkür ederim.
Daha önce telefon yazılımı değiştirmemiş birisi olarak herhangibir sorunla karşılaşmadan işlemi tamamlayabildim.
Önce ilk mesajdaki (Phoenix_Service_Software_2011.02.000.44842_ed .rar) dosyasını indirdim.
İkinci olarak (http://www.maxicep.com/modifikasyon-...-a-458236.html) linkni kullanarak navifirm'i indirdim.
Son olarak (RM-675_014.002_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx) linkini kullanarak "uda" dosyasını indirdim.
İndirdiğim (Phoenix_Service_Software) yazılımını rar dosyasından çıkartıp bilgisayarıma kurdum.
İndirdiğim navifirm yazılımını kurdum.
Navifirm'i çalıştırıp ilk maildeki fotoğraftaki seçimleri yaptım.En sağdaki dosyaların tümünü indirdim.
[Product: C7-00(RM-675) / Releases: 14.2 / variant:euro2_turkey_charcoal_black(059B534) ]
Kotalı internet kullanıyorsanız toplam download miktarının 2GB civarı olduğuna dikkatinizi çekeyim.
C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/ adresi bilgisayarımda oluşmuştu. "Product" klasörü altına "/RM-675" klasörünü oluşturdum.
Bu klasörün altına "navifirm" ile indirdiğim dosyaların tümünü koydum.
Son olarak en başta indirdiğim (RM-675_014.002_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx) dosyasını da "/RM-675" klasörünün altına koydum.
Aynı isimli dosya mevcut uyarısı geldi kopyalamaya çalıştığım yeni dosya ile değiştirdim.
Buraya kadarki herşey ilk mesajdaki gibi gerçekleşti. Hiçbir farklılık yok.
Telefonu usb kablo ile bağladım. Windows sürücüleri otomatik yüklendi.
Daha önceden "Ovisuit"i kurmuştum, o otomatik çalıştı. Ovi suit'i kapattım.
Phoenix_Service_Software yazılımını çalıştırdım.
Bende ilk mesajdaki resimden biraz farklı açıldı.
Menü çubuğunun altında bir toolbar daha görünüyordu. "Sacan product"ta aktif değildi.
Bu toolbar üzerindeki çekbox'tan "euro2 turkey..." gibi bişeyler yazan tek bir seçenek vardı, onu seçtim.
"Sacan product" aktif oldu.
Tıklayınca telofonu buldu sayfanın altında başta "no product" yazan yerde "RM675.." ile başlayan bir yazı göründü.
Sonra sırası ile "Flashing" "Firmware Update" tıkladım,
gelen pencerede iyi hatırlayamıyorum ama sanırım "Product Code" sekmesinde birşey görünmüyordu.
Yanındaki "..." sekmesinden "RM675.." seçtim.
Ardından "Refurbish" sekmesini tıkladım.
Kalanı beklemek.Bir süre sonra telefon kapanıp açıldı. Dil yine default Almanca idi.
Telefonun dil seçeneklerinde daha önce görünmeyen Türkçe sekmesi oluşmuştu onu seçtim.
Yeniden kapanıp açıldı. Artık Telefon Türkçe.
Haritalar yoktu. "Ovisuit"i kullanarak internet üzerinden haritaları da yükledim.
Şimdilik bir problemim yok
:aha:

• Beğen
Tepkiler: Reşwan

unqle

Üye
slm Mustafa kardesım mukemmelsın tek kelıme ıle

menux_

Üye
slm arkadaşlar bende c7 hard format maduruydum ama şimdi hallettim telefon ilk aldığım güne geri döndü yalnız sorunsuz bir kurulum için phoenix in en son sürümünü (http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...-24-3-43250-2010-un-en-son-surumu-403969.html) kurmanız lazım

Canoım kardeşim iyi diyorsun bizde indiriyoruz ama listede benim telefonumu görmüyor ki?? bende de c7 var bir anlatır mısın nasıl yaptın tam anlamıyla adım adım...

Üst Alt